Vecākas aptaujas

Valdība turpinās meklēt un ieguldīt naudu veselības aprūpes sistēmā

26.09.2019

Valdība turpinās meklēt un ieguldīt naudu veselības aprūpes sistēmā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Vienlaikus viņš sacīja, ka nozarē ir jāveic reorganizācija, un potenciālās reformas veselības ministre ir diezgan skaidri iezīmējusi. Proti, ir jānodrošina, ka katrs cilvēks tiek līdz slimnīcai, kurā viņam tiek nodrošināta palīdzība.

Premjers piebilda, ka valdībā ir pārstāvētas piecas partijas. Pēc viņa paustā, tām vienoties par jebko nav nemaz tik viegli, pat nerunājot par naudas pārdali. Tomēr, viņaprāt, sadalot pieejamo papildu naudu, ir atrasts līdzsvars, kas atbilst arī valdības deklarācijai.

Kā ziņots, valdība aizvadītajā nedēļā lēma veselības nozares prioritārajiem pasākumiem nākamā gada budžetā novirzīt papildu 50 miljonus eiro, nevis solītos 120 miljonus eiro. Kopā ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2020.gada budžetā papildus pārdalīt 173,9 miljonus eiro.

Tagad Finanšu ministrijai līdz šā gada 11.oktobrim ir jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā vispārējās valdības budžeta plāna projekts, kā arī likumprojekts par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam un likumprojektu par valsts budžetu 2020.gadam.

Galīgo lēmumu par nākamā gada valsts budžetu pieņems Saeima.

Tikmēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) lēmusi, ka nevar atbalstīt budžetu, kurā nav ievērotas Veselības aprūpes finansēšanas likuma normas. LVSADA arodorganizācijām tuvākajā laikā jāizsaka viedokļi un priekšlikumi par iespējamām protesta akcijām. Nākamajā sēdē, kas notiks 15.oktobrī, arodbiedrība izskatīs šo jautājumu.

Vienlaikus, ja par spīti arodbiedrības centieniem solītie 120 miljoni eiro netiks rasti, padome lēma lūgt noteikt, ka piešķirtais finansējums jāsadala atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un līdzšinējai praksei to grozīšanā, proti, konsultējoties ar sociālajiem partneriem.

LA.lv

atpakaļ