Vecākas aptaujas

Uzticības tālrunis 116111 – psihologa plecs viena zvana attālumā

27.04.2020

Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīvesritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi. Lai izvairītos no tās sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm.

 

Palīgs bērniem

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas pieejama visu diennakti.

Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja informē, ka aktuālākās tēmas bērnu auditorijā pašlaik saistītas ar bailēm no Covid-19 un iespējām sevi pasargāt no saslimšanas, pulcēšanās ierobežojumiem un aizliegumu doties ārā, kā dēļ nereti rodas konflikti ar vecākiem.

Tā kā bērni pavada vairāk laika online vidē, tiek saņemtas ziņas arī par interneta drošības pārkāpumiem. Aktualizējušās arī tēmas par dažādām veselības problēmām, kā nomāktību un depresiju. Bērni bažās par speciālistu pieejamību un sūdzas par garlaicību un problēmām kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. “Arvien biežāk bērni ne tikai izvēlas zvanīt, bet arī raksta e-konsultācijas un vēršas pēc palīdzības čatā,” teic Amanda Vēja.

Tiešsaistes konsultācijas jeb čats darbojas darbdienās no pulksten 12 līdz 20, tas ir bezmaksas un anonīms (meklē čata lodziņu iestādes mājaslapā www.bti.gov.lv, labajā apakšējā stūrī).

 

Pieaugušo rūpes

Savukārt vecāki biežāk konsultējas jautājumos par bērnu atkarībām un veselības problēmām, interesējas par bērna saskar­smes jautājumiem šķirtās attiecībās un vaicā par dažādām bērnu disciplinēšanas metodēm. Tāpat kā pirmskrīzes laikā, Uzticības tālruņa konsultanti saņem zvanus par bērnu tiesību pārkāpumiem ģimenēs (nerūpēšanās par bērniem, alkohola problēmas vecākiem u.tml.). Pēdējā laikā gan vecāku, gan bērnu auditorijas interesē arī attālinātās mācīšanās problemātika.

Saziņai ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, lai ziņotu par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem vai arī saņemtu psiholoģisko palīdzību un atbalstu:

• lūdzam izmantot iestādes centrālo tālruņa numuru 67359128

• saziņai elektroniski: pasts@bti.gov.lv

• www.latvija.lv (iesniegums iestādei)

• e-adrese: _DEFAULT@90002056949

Palīdzību un atbalstu iespējams saņemt arī no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvās nodaļas. Lai saņemtu attālinātu atbalstu, darbdienās no pulksten 9 līdz 15 var zvanīt Konsultatīvās nodaļas vadītājai Ingai Gulbei: 26808563 vai sūtīt ziņu: inga.gulbe@bti.gov.lv.

LA.lv
atpakaļ