Svarīga informācija par mobilās telts Covid-19 testa veikšanai darbību

20.03.2020

Rūpējoties par saviem iedzīvotājiem un paplašinot valsts apmaksāto laboratorisko izmeklējumu veikšanas iespējas, arī Liepājā no 19. marta, Zvejnieku alejā 2/4 (stadionā “Olimpija”), ieeja no Roņu ielas puses, darbojas mobilā telts Covid-19 testa veikšanai.

Svarīgi - uz analīžu nodošanas punktu drīkst ierasties tikai ar savu automašīnu! Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties aizliegts!

Pie pacientiem, kuriem nebūs iespējams ierasties ar savu automašīnu analīžu nodošanas punktā, ieradīsies Centrālās laboratorijas speciālisti, kas analīzes paņems dzīvesvietā. Šobrīd, ņemot vērā lielo pieprasījumu skaitu un, kamēr notiek analīžu nodošanas punktu izveide citās Latvijas teritorijās, iedzīvotājiem laboratorijas speciālistus var nākties gaidīt no 2-3 dienām. Atgādinām, ka šajā laikā, jāievēro drošības pasākumi un jāvēro savs veselības stāvoklis.

Uz tālruni: 8303 jāzvana tiem cilvēkiem, kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Ņemot vērā lielo pieprasījumu skaitu un, kamēr notiek analīžu nodošanas punktu izveide citās Latvijas teritorijās, iedzīvotājiem laboratorijas speciālistus var nākties gaidīt no 2-3 dienām. Atgādinām, ka šajā laikā, jāievēro drošības pasākumi un jāvēro savs veselības stāvoklis.

Ja veselības stāvoklis strauji pasliktinās, tad jāzvana uz NMPD ārkārtas tālruni 113. Uz 113 jāzvana arī tajos gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums). Šādās situācijās pie pacienta dosies NMPD brigāde, lai paņemtu analīzes vai nogādātu pacientu slimnīcā.

Ja kāds vēlas nodot analīzes savam sirdsmieram un nav saslimšanas simptomu, var zvanīt uz tālruņa numuriem 20 030 006 vai 67 334 433 un pieteikt vizīti maksas analīžu veikšanai. Covid-19 testa veikšanu valsts apmaksā tikai cilvēkiem ar augstāk minētajām saslimšanas pazīmēm.

Lai neveidotos rinda, visi pacienti tiks reģistrēti un vizītes laiks tiks saskaņots.

Līdzi obligāti jābūt personas apliecinošam dokumentam.

Analīzes veiks SIA “Centrālā laboratorija”.

liepaja.lv

Foto: Egons Zīverts