Vecākas aptaujas

Skaidrību par veselības nozares vadību varētu sagaidīt jūlija sākumā

20.06.2014

Iespējamie risinājumi jautājumā par veselības nozares vadību gaidāmi jūlija sākumā, aģentūrai LETA sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

 

Viņa pēc Jāņiem ir iecerējusi tikties ar veselības ministri Ingrīdu Circeni (V), lai runātu par turpmāko rīcību un risinājumiem. Tas gan notikšot jūlija pirmajā nedēļā, jo nākamnedēļ premjerministre būs Briselē.

 

"Skaidrs, ka veselības nozarei ministrs ir vajadzīgs," noteica Straujuma.

 

LETA jau ziņoja, ka  pēc tikšanās ar premjerministri Valsts prezidents Andris Bērziņš paziņoja par gaidāmajām pārmaiņām veselības nozares vadībā, ko viņi ar valdības vadītāju ir pārrunājuši.

 

Ne viņš, ne arī Straujuma sacīto konkrētāk nepaskaidroja, vien Bērziņš uzsvēra, ka, viņaprāt, tā neesot normāla situācija, ka premjerministre vienlaicīgi pilda arī veselības ministres pienākumus.

 

Jau ziņots, ka Straujuma ir uzņēmusies veselības ministres pienākumu pildīšanu laikā, kamēr ministre Circene atgūstas pēc operācijas un nevar pildīt savus pienākumus.

 

Circene joprojām atveseļojas pēc mugurkaula operācijas un neprognozē, kad varētu atgriezties darbā, aģentūrai LETA pastāstīja ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna.

 

Veselības aprūpes nozares pārstāvji Veselības ministriju asi sāka kritizēt pēc tam, kad tika izstrādāts veselības aprūpes finansēšanas likums. Tā mērķis ir noteikt jaunu veselības aprūpes finansēšanas kārtību, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma piesaisti un sekmētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Organizācijas iebilst pret likuma tālāku virzību tā pašreizējā redakcijā.

 

LETA

Foto: LETA

atpakaļ