Vecākas aptaujas

Notiks nozaru ekspertu diskusija "Ārsts. Vide. Veselība"

17.06.2014

Latvijas Ārstu biedrība rīko nozaru ekspertu diskusiju "Ārsts. Vide. Veselība". Ārsti, biologi, vides aizsardzības speciālisti, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, veselības politikas veidotāji kopīgi meklēs atbildes uz jautājumu, kā veidot vienotu valsts stratēģiju, lai cilvēks Latvijā varētu dzīvot veselīgā vidē, būt fiziski un garīgi vesels.

 

Lai cilvēks būtu vesels, nav nekā svarīgāka par iespēju elpot svaigu gaisu, dzert tīru ūdeni un lietot veselīgu pārtiku. Tāpēc valsts uzdevums ir rūpēties par jūras, upju un ezeru nepiesārņošanu, darba vides drošību, radiācijas ierobežošanu, pesticīdu un herbicīdu lietošanas samazināšanu lauksaimniecībā u. c. faktoriem, kas ietekmē apkārtējo vidi.

 

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) uzsver, ka vesels cilvēks ir veselas vides stūrakmens un ārstēšana ir tikai viens no daudzajiem veidiem, kā cilvēkam palīdzēt būt veselam. Runājot par veselību, mūsu valstī visbiežāk runā par naudas trūkumu medicīnas nozarei vai dārgajiem ārstniecības pakalpojumiem, par kuriem jāmaksā pacientam. Daudz mazāk uzmanības tiek veltīts sabiedrības veselībai kopumā. Nesmēķēt, veselīgi ēst, nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, nepiesārņot dabu - arī tā ir daļa no mūsu veselības.

 

Aicinot uz diskusiju dažādu nozaru ekspertus, LĀB vēlas apkopot viedokļus un meklēt iespējamos risinājumus vides veselības uzlabošanā, kā arī izcelt tās personas, organizācijas, uzņēmumus, pašvaldības, kas veic nozīmīgu darbu sabiedrības veselības veicināšanā gan rudenī plānotajā Veselības gada balvas pasākumā, gan vides veselībai veltītā konferencē.

 

Diskusija "Ārsts. Vide. Veselība" notiks 17.jūnijā, plkst. 15:00, LĀB, Rīgā, Skolas ielā 3 (2. stāva valdes sēžu zālē).

 

medicine.lv

Foto: David Goehring/Flickr

atpakaļ