Vecākas aptaujas

Mazinājusies Latvijas mediķu interese par darbu ārvalstīs

26.06.2014

Pērn profesionālās kvalifikācijas atzīšanu ārvalstīs pieprasījušas 127 Latvijas ārstniecības personas, vienlaikus nedaudz palielinājusies ārvalstu mediķu interese par darbu Latvijā, portālu MEDICINE.LV informēja Veselības inspekcijā (VI).

 

Salīdzinot ar 2012.gadu, pieprasījums no Latvijas ārstniecības personām pēc kvalifikācijas atzīšanas ārvalstīs pērn samazinājies par 40%. Attiecīgi 2012.gadā tie bija 213 cilvēki, bet 2011.gadā - 296, 2010.gadā -187 un 2009.gadā - 150 cilvēki.

 

Lielākoties kvalifikāciju ārvalstīs lūguši atzīt pieredzējuši mediķi, kas dzīvo Rīgā un ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Tomēr saņemti iesniegumi arī no Liepājas un Daugavpils mediķiem. Visbiežāk profesionālo darbību ārsti izvēlas turpināt Norvēģijā, Vācijā un Lielbritānijā, bet pagājušajā gadā par populāru galamērķi kļuvusi arī Zviedrija.

 

Vienlaikus ir palielinājies ārvalstu ārstniecības personu skaits, kuras vēlas strādāt Latvijā. VI pagājušajā gadā izskatījusi piecu ārvalstu ārstniecības personu dokumentus profesionālās kvalifikācijas atzīšanai Latvijā, kas ir divas reizes vairāk nekā pirms gada. Divos gadījumos personas vēlējās iegūt prakses tiesības māsas profesijā, bet trijos - ārsta palīga profesijā. Kvalifikāciju minētās personas bija ieguvušas Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un ASV. Visos gadījumos kvalifikācija nebija atbilstoša Latvijā noteiktajiem minimālajiem apmācības nosacījumiem, tādēļ tika piemērota vispārējā atzīšanas sistēma, nosakot papildu apmācību.

 

medicine.lv

atpakaļ