Vecākas aptaujas

Judins: Veselības ministrija nezina, kādas algas ir ārstiem un medmāsām

16.01.2020

“Veselības ministrija nevarēja man sniegt informāciju par algām un ienākumiem, tāpēc es lūdzu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) sniegt informāciju, kādas ir algas ārstiem un medmāsām.

Šo informāciju es apkopoju un viens no secinājumiem bija tāds – ja mēs zinām, cik mēs maksājam ārstiem un medmāsām un, ja mēs gribam viņu algas palielināt par 20 procentiem, tad pietiktu ar 52,3 miljoniem.

Es runāju tikai par šīm divām profesijām,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par nepietiekamo finansējumu veselības nozarē sacīja 13.Saeimas deputāts Andrejs Judins (JV).

Patlaban Veselības ministrija izstrādā jaunu atalgojuma sistēmu un tā jāprezentē līdz janvāra beigām.

Judins sākumā gribējis saprast, no kurienes radušies 120 miljoni, kas tika prasīti mediķu algām, kāda ir reālā situācija. Lēmuma pieņēmējiem ir jāsaprot, cik maksā cilvēkiem, ko pēc Judina domām Veselības ministrija nezin.

“Es skatījos uz reāliem cilvēkiem, kas strādā, Veselības ministrija skatījās arī uz vakancēm, kurām arī ir jāpalielina algas par 20 procentiem, bet tur nav cilvēku.

Tā nevienlīdzība ir šausmīga – ir viens gals, kas saņem normālas algas un ir otrs gals, kur šīs summas ir daudz mazākas,” pārliecināts ir Andrejs Judins.

“Ja mēs gribam palielināt ienākumus, mums ir jāsaprot, kādi tie bija iepriekš un tad mēs varēsim saprast, ko nozīmē palielināt algas par 20 procentiem. Kad es Veselības ministrijai jautāju, kādi bija ienākumi ārstiem un medmāsām iepriekš, viņu atbilde bija, ka viņi to nezina, viņi nezina kādas ir algas,” sašutis par atklājumiem bija deputāts Judins.

Viņš arī norādīja, ka valstī pieklibo kontroles sistēma. Ja būtu pietiekama kontrole, tad veselības nozarē strādājošajiem nebūtu iespējams strādāt 500 stundas mēnesī.

“Ja būtu kontrole, tad viņiem būtu priekšstats, ka daži saņem mazas algas, citi saņem lielas algas un šeit ir liela netaisnība. Dot naudu un nekontrolēt – tas nav pareizi,” uzskata Judins.

 

atpakaļ