Vecākas aptaujas

Gandrīz 90% pasaules iedzīvotāju ir aizspriedumi pret sievietēm

09.03.2020

Gandrīz 90% pasaules iedzīvotāju ir kaut kāda veida aizspriedumi pret sievietēm, liecina ceturtdien publiskots ANO pētījums.

ANO Attīstības programmas pētījumā aplūkotas 75 valstis, kas sastāda 80% no pasaules iedzīvotājiem. Pētījumā tika secināts, ka deviņi no desmit cilvēkiem, tostarp sievietes, ir aizspriedumainas pret sievietēm.

Izplatīti tādi aizspriedumi kā pieņēmumi, ka vīrieši ir labāki politiķi un uzņēmēji nekā sievietes,

ka studēšana universitātē vīriešiem ir svarīgāka nekā sievietēm, ka vīrieši ir pelnījuši priviliģētāku attieksmi konkurētspējīgos darba tirgos.

Proporcionāli visvairāk cilvēku, kas tic vismaz vienam ar dzimumu saistītam stereotipam, ir Pakistānā – 99,81%. Pakistānai seko Katara un Nigērija. Abās šajās valstīs aizspriedumi pret sievietēm ir 99,73% iedzīvotāju.

Valstis ar proporcionāli vismazāko skaitu cilvēku ar šādiem aizspriedumiem ir Andora, Zviedrija un Nīderlande. Andorā aizspriedumi pret sievietēm ir 27,01%, Zviedrijā 30,01% un Nīderlandē – 39,75%.

Francijā, Lielbritānijā un ASV situācija ir līdzīga. Francijā ar dzimumu saistīti stereotipi ir 66% iedzīvotāju, Lielbritānijā 54,6% un ASV – 57,31%, secināts ANO pētījumā.

ANO Attīstības programma norādīja, ka pētījuma rezultāti izgaismo neredzamās barjeras, ar kurām sievietēm joprojām jāsaskaras cīņā par vienlīdzību.

ANO Attīstības programmas vadītājs Ahims Šteiners sacīja, ka darbs, pateicoties kuram mazinātas plaisas izglītības un veselības aprūpes jomās, tagad jāattīsta, lai atrisinātu daudz nopietnāku jautājumu – sieviešu un vīriešu vidū dziļi iesakņojušos aizspriedumus, kas traucē sasniegt patiesu vienlīdzību.

ANO Attīstības programma aicināja valdības un institūcijas caur izglītību mainīt diskriminējošos uzskatus un prakses.

Pētījumā tika atklāts, ka 28% cilvēku uzskata par pieļaujamu, ka vīrs sit savu sievu.

LA.lv
atpakaļ