Vecākas aptaujas

Autobuss ar mediķiem palīdzēs bērniem

27.01.2020

VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca” sadarbībā ar rehabilitācijas centru “Dižvanagi” organizē izbraukuma autobusu. 4. februārī tiek aicināti bērni, kuriem nepieciešamas dermatologa, fizikālās terapijas un rehabilitācijas ārsta konsultācijas.

“Tas viss aizsākās ar nejaušu gadījumu,” stāsta “Dižvanagu” vadītāja Ilze Durņeva. “Pirms pāris gadiem viena bērniņa mamma bija uzzinājusi par šāda autobusa eksistenci un lūdza palīdzību noorganizēt busa braucienu uz Liepāju. Mammīte bija nobažījusies, ka Liepājā nav bērnu endokrinologa, bet viņas bērniņam ir cukura diabēts. Noskaidrojām, ka šī mediķu autobusa izbraukumam pretī ir nepieciešama tikai oficiāla medicīniska organizācija, kā arī elektrības padeve busiņam. Sakoordinējāmies ar Rīgu, un jau otro gadu regulāri notiek dažādu bērnu ārstu braucieni uz Liepāju. Ārstu konsultācijas sponsorē “McDonald’s”. Tā ir šī ēdinātāju tīkla labdarība,” skaidro I. Durņeva.

Autobuss ar dakteriem pie Liepājas bērniem ceļo regulāri. Kā skaidro “Dižvanagu” vadītāja, tad par nepieciešamajiem speciālistiem centra darbinieki uzzina no vecākiem. “Kāds ir pieprasījums, tādus speciālistus arī mēģinām piedāvāt.” I. Durņeva stāsta, ka lielāks akcents tiek likts uz tiem speciālistiem, kuru Liepājā vai nu nav vispār, vai pie kuriem ilgi jāgaida uz vizīti. “Cenšamies darīt visu, lai bērniņi tiktu pie nepieciešamajiem ārstiem, un atsaucība ir liela.”

Pie speciālistiem vizītē var pieteikties, zvanot koordinatorei Līgai Olbačevskai uz tālruni 28333920. Viens speciālists dienā var pieņemt ap 20 bērnu.

 

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

atpakaļ