Atjauno dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumus

21.05.2020

No 20.maija atjaunoti dienas stacionāra pakalpojumi, kuros neizmanto vispārējo anestēziju, proti, endotraheālo anestēziju vai laringeālo masku,  informē Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Tāpat kā līdz šim, ārstniecības iestādēm jāturpina ievērot piesardzības pasākumi. Tām jānodrošina atsevišķa pacientu plūsma, jāierobežo pacientu skaitu, kas vienlaicīgi uzturas ārstniecības iestādes telpās, un jānosaka precīzu ierašanās laiku veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai.

Tāpat ārstniecības iestādēs gan mediķiem, gan pacientiem jānodrošina individuālie aizsardzības līdzekļi, savukārt pēc katras pacienta vizītes jāveic dezinfekcijas pasākumi.

Attiecībā uz plānveida operācijām vai invazīvajām manipulācijām pacientam ne vēlāk kā 48 stundas pirms pakalpojuma saņemšanas jābūt veiktam Covid-19 testam, kuram jābūt negatīvam. Uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm nosūtīs ārstējošais ārsts.

Jau ziņots, ka no 13.maija tika atjaunoti sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumi, atsevišķi dienas stacionāra pakalpojumi un noteiktu sekundārās stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.

LA.lv