Vecākas aptaujas

Aicina atsaukties mediķus, kuri gatavi iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē

17.04.2020

Veselības ministrija (VM) aicina atsaukties mediķus, kuri nepieciešamības gadījumā ir gatavi palīdzēt ar savām zināšanām un prasmēm Covid-19 pacientu aprūpē.

Kā aģentūru LETA informēja VM preses sekretāre Anna Strapcāne, ministrija ir izstrādājusi speciālu anketu, kuru lūdz aizpildīt praktizēt tiesīgiem ārstiem, māsām, ārsta palīgiem, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, biomedicīnas laborantiem, māsu palīgiem, laboratorijas speciālistiem, kā arī rezidentiem, medicīnas asistentiem vai medicīnā studējošajiem, kuri ir gatavi nepieciešamības gadījumā palīdzēt un uzņemties apmaksātu papildu darbu.

Anketa pieejama “https://arka.vide.gov.lv/”. Lai to aizpildītu, nepieciešams autentificēties caur “www.latvija.lv” portālu.

Strapcāne skaidroja, ka šāds risinājums ieviests, balstoties uz citu valstu pieredzi. Anketā medicīnas darbinieks vai topošais mediķis norāda gan savu specializāciju, gan praktisko darba pieredzi. Īpaši svarīgi ir saprast, kuras no mediķa prasmēm būtu pielietojamas Covid-19 pacientu aprūpē, uzsvēra ministrijas pārstāve.

Tāpat būs iespēja norādīt, cik lielā mērā un kādā veidā konkrētais cilvēks ir gatavs iesaistīties, tostarp, sniedzot psiholoģisko un tehnisko atbalstu.

Patlaban ārstniecības iestādēs resursi ir salīdzinoši pietiekami, taču, prognozējot lielāku skaitu Covid-19 pacientu ar smagu veselības stāvokli, varētu būt nepieciešama šo mediķu papildu iesaiste, skaidroja Strapcāne.

Apkopotie dati būs pieejami Veselības inspekcijai, kura pēc ārstniecības iestāžu pieprasījuma koordinēs sazināšanos ar mediķiem, kuri būs pieteikušies. Ņemot vērā, ka patlaban ar veselības ministres rīkojumu ir daļēji ierobežota plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, tai skaitā privātajās ārstniecības iestādēs, daļai mediķu slodze ir mazinājusies. Arī šie speciālisti nepieciešamības gadījumā varētu iesaistīties, piebilda VM pārstāve.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 13.marta līdz 12.maijam valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.

LA.lv

 

atpakaļ