Vecākas aptaujas

Skaļā tonī diskutē par "Piejūras slimnīcas" nākotni

14.11.2019

Vakar vizītē uz Liepāju bija atbraukusi Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, tāpēc VSIA "Piejūras slimnīca" notika sapulce, kurā piedalījās gan Psihiatriskās klīnikas, gan Onkoloģiskās klīnikas darbinieki un administratori, tāpat "Piejūras slimnīcas" valdes priekšsēdētājs Aigars Puks, Psihiatriskās klīnikas vadītāja Evija Siliņa, Onkoloģiskās klīnikas vadītāja Anna Krilova un VSIA "Slimnīca "Ģintermuiža"" valdes loceklis Artūrs Bērziņš.

Sanākušie diskutēja par abu "Piejūras slimnīcas" klīniku turpmāko likteni. Kā izskanējis publiskajā telpā, darba kārtībā ir jautājums par to reorganizēšanu, Onkoloģisko klīniku pārceļot uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, bet Psihiatrisko klīniku apvienojot ar VSIA "Slimnīca "Ģintermuiža"".

Sapulce pēc D. Mūrmanes-Umbraško norādes notika bez preses klātbūtnes, taču pēc tam gan viņa pati, gan iesaistītās puses sniedza medijiem savus komentārus, tāpēc plašāka publikācija laikrakstā "Kurzemes Vārds" par iespējamiem reorganizācijas scenārijiem vēl sekos.

Diskusiju tonis, kā varēja dzirdēt aizdurvē, dažbrīd bija ļoti skaļš. Tiesības Onkoloģiskajai klīnikai pastāvēt bez izmaiņām aizstāvēja A. Krilova. Viņa pauda bažas, vai Liepājas Reģionālā slimnīca tiks galā ar lielo slodzi, ņemot vērā, ka Kurzemes reģionā uz 100 000 iedzīvotāju ir 682,90 onkoloģijas pacientu.

Veselības ministrijas pārstāve savukārt norādīja, ka izmaiņas būs, tāpēc ar tām darbiniekiem ir jārēķinās. Noprotams, ka tas, vai apvienos Liepājas un Jelgavas psihiatrijas klīnikas, vēl nav nolemts, taču arī par šo jautājumu bija dzirdamas viedokļu sadursmes.

 

 

Autors: TV Kurzeme

atpakaļ