Levits par koronavīrusu: klausīsim ekpertus, ne “pašieceltus zinātājus”

04.03.2020

Valsts prezidents Egils Levits aicina sabiedrību informāciju par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” gūt no ekspertiem, nevis “pašieceltiem zinātājiem”.

Trešdien prezidents pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) masu mediju pārstāvjus informēja, ka puses pārrunājušas situāciju ar jauno vīrusu. Prezidents un premjers bijuši vienisprātis, ka Latvija šī vīrusa ierobežošanai ir sagatavojusies labi.

Levits novērtējis, ka valdība savus lēmumus par rīcību saistībā ar “Covid-19” ierobežošanu balsta uz ekspertu ieteikumiem.

“Svarīgi, ka Latvijas valdība balstās uz Pasaules Veselības organizācijas un ekspertu ieteikumiem,

nevis pašieceltiem zinātājiem, kuri it kā zina, kā apieties ar vīrusu. Es ieteiktu arī visiem individuāli ņemt vērā ekspertu ieteikumus,” pauda Levits.

Kariņš apstiprināja, ka valdība, lemjot par savu rīcību, balstās uz ekspertu un mediķu ieteikumiem. Latvijā tiek mēģināts darīt visu, lai identificētu individuālus inficēšanās gadījumus un nepieļautu slimības izplatīšanos sabiedrībā.

“Esam atbildīgi, mazgājam rokas un sekojam ekspertu ieteikumiem,” uzsvēra Kariņš, piebilstot, ka visa nepieciešamā informācija par jauno vīrusu pieejama Veselības ministrijas mājaslapā.

Kā ziņots, Latvijā 2.martā tika apstiprināta pirmā saslimšana ar “Covid-19”. Sieviete, kas ir rīdziniece, 29.februārī ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot pa vīrusa skarto Itālijas reģionu. Viņa pirmdien kopā ar savu meitu, kurai gan nebija konstatēta “Covid-19” infekcija, tika stacionēta Latvija Infektoloģijas centrā, bet jau otrdien abas personas no slimnīcas izrakstītas.

Sievietei slimības simptomi izpaudušies viegli, turklāt atkārtotā “Covid-19” analīze nebija pozitīva. Viņai sniegtas rekomendācijas gan par ārstēšanos, gan pašizolāciju uz 14 dienām. Tāpat sievietei jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Kopumā Latvijā ar aizdomām par “Covid-19” līdz šim izmeklēti 152 pacienti, no pārbaudītajiem 20 bija bērni.

LA.lv