Vecākas aptaujas

Kā introvertai personai pārdzīvot svētku jandāliņu

18.12.2019

Lai dzīvo ballītes, tikšanās ar draugiem, nebeidzami gājieni ciemos un braucieni pie radiniekiem! Bet ko tad, ja visa šī Jaungada burzma un ņemšanās tevi nepriecē, vai vēl sliktāk – kaitina? Kā būt, ja nekur negribas iet, nevienu satikt, bet gribas pārskatīt kādu iecienītu seriālu vai izlasīt jaunu grāmatu.

Ja tev ziemas brīvdienas ir tā retā iespēja “uzlādēt baterijas” (bet uzlādētas tās tiek tikai klusumā un tikai ar karstu tēju un interesantu grāmatu pa rokai), tad šis teksts domāts tev. Tu uzzināsi par astoņiem veidiem, kā pārdzīvot svētkus un nezaudēt draugus, apsola lapa the-challenger.ru.

1. Tu domā: “Sasodīts, vēl viens ielūgums. Viņi grib mani satikt, bet nezina, ka es to nevēlos.”

Rīcības plāns: piekrītot visam, kas pirmajā acu uzmetienā šķiet interesants (“jā, izklausās labi ”), tu droši vien nožēlosi. Taču ne jau tagad, bet dienā “X” – kad tev nāksies iziet no mājām un doties uz kādu pasākumu, kas nez kāpēc vairs neliksies tik interesants. Risinājums – neapdomīgā “OK” vietā pieklājīgi uzraksti: “Ļoti forši, paldies. Es nesolu, ka man sanāks ierasties, bet es ļoti centīšos’’. Tas ir viss — tu neesi nevienu aizvainojis un neesi nevienam neko apsolījis.

2. Tu domā: “Sasodīts! Es apsolīju šovakar ierasties ballītē, bet tik ļoti negribas.”

Rīcības plāns: solījumi jāpilda, tas attiecas gan uz ekstravertiem, gan introvertiem. Taču tu vari samazināt “negatīvo efektu”, ierodoties ballītē (laikā) ar pārliecinošu argumentu, kādēļ pēc stundas tev steidzami jādodas prom. Tas ir lielisks kompromiss – tu turēji doto solījumu, un pēc dažām stundām atgriezies mājās.

3. Tu domā: “Sasodīts, mana seja tūlīt, tūlīt saplaisās no šī uzspēlētā smaida.”

Rīcības plāns: Tu ieradies uz ballīti un esi spiests uzturēt saviesīgas sarunas ar mazpazīstamiem cilvēkiem. Jā, tu smejies par viņu jokiem un ieinteresēti māj ar galvu, bet iekšējais sarkanais indikators jau skandē trauksmi – saskarsmes limits ir pārsniegts. Ja atkāpšanās ceļi ir slēgti un bēgšana pa ugunsdzēsēju kāpnēm nesanāks, paņem pauzi un ej uz vannasistabu – tur varēsi, ja gribi, pārskatīt Facebook, apskatīt Instagramu, izdarīt pāris dziļus elpas vilcienus un atgriezties pie viesiem, lai turpinātu komunicēt (vai teikt, ka tevi steidzami izsauc mājās – kaķim beigusies barība).

4. Tu domā: “Sasodīts! Pārāk. Daudz. Radinieku’’

Rīcības plāns: trenējies! Pirmkārt, neviens nav atcēlis endorfīnus, bet otrkārt, stundas skrējiens ir labākais veids, kā pabūt vienatnē. Ja tu vienkārši ieslēgsies istabā, tavi tuvinieki droši vien būs sarūgtināti, varbūt pat nobijušies, bet, ja tu ieslēdzies istabā, lai pavingrinātos, tad tev piekasīties būs grūti. Nodarbojoties ar sportu, tu kļūsti neievainojams – tiešā un pārnestā nozīmē.

5. Tu domā: “Kad pēc šīs ballītes atgriezīšos mājās, iziešu no visiem sociālajiem tīkliem un izmetīšu savu telefonu.‘’

Rīcības plāns: neiekarsti – tā vietā, lai nodotos dusmām, labāk noskaņojies uz baudām. Tiklīdz atgriezīsies mājās, dari ko tādu, kas tev patīk, kas palīdzēs atslābināties. Paguli vannā (jo vairāk ziepju putu, jo mazāk dusmu — ir tāds likums), uzliec uz sejas barojošo masku, ieslēdz iemīļoto filmu, apēd kaut ko garšīgu.

6. Tu domā: “Skatoties uz cilvēkiem šajā lidmašīnā/autobusā, es domāju, ka Toma Henka varonim filmā “Pamestais” ir pat ļoti paveicies.”

Rīcības plāns: tev jau ir pašam sava biznesa klase? Vai arī tikai tev pieejamā personīgā josla uz visiem pilsētas ceļiem (kur nu pilsētas — valsts)! Vai tavi gadžeti ļauj klausīties mūziku tik skaļi, lai nedzirdētu blakus sēdošo pasažieru nerimstošo murdoņu? Ja vismaz uz vienu no šiem jautājumiem vari atbildēt apstiprinoši, tev ir ļoti paveicies. Bet, ja nē, padomā par tiem introvertiem, kuri tāpat kā tu ceļo — tāpat kā tev, viņiem ir slikti. Tu neesi viens un neesi vientuļš.

7. Tu domā: “Es ļoti gribu sieru un cepumus, bet, lai tos dabūtu, man jāiet uz virtuvi. Tur ir tik daudz cilvēku. Es drīzāk nomiršu no izsalkuma, nekā došos šajā biezoknī.’’

Rīcības plāns: viss atkarīgs no tā, cik ļoti tu vēlies sieru un cepumus. Reizēm mums ir jāpārvar sevi un jādodas uz priekšu. Šoreiz – uz virtuvi.

8. Tu domā: “Es tiešām negribu iet uz šo ballīti.”

Rīcības plāns: nu tad neej (lūk – oficiāla atļauja palikt mājās).

LA.lv
atpakaļ