Vecākas aptaujas

Eņģelītis ar radziņiem?

21.08.2019

Vēlamies mēs to vai nē, mūsdienu pasaulē daudzas sievietes socializācijas procesā kļūst slēpti agresīvas. Rezultāts ir bēdīgs: viņas izvēlas upuri un izmanto netiešas ietekmēšanas metodes. Tajā pašā laikā ārēji viņas šķiet mīļas un pievilcīgas.

Kā saprast, ka tavā priekšā ir sociopāts?

Portālā psychologies.ru var izlasīt dažus padomus.

1. Viņas uzceļ tevi uz pjedestāla un izrāda pārspīlētu uzmanību

Kad sieviete – sociopāte pirmo reizi tiekas ar tevi, viņa kā slepenā dienesta pārstāve jau ir savākusi pēc iespējas vairāk informācijas. Viņai jānosaka, vai tu būsi labs mērķis. Taču to var būt grūti nojaust, jo ārēji viņa izrāda pārspīlētu uzmanību un ir pati laipnība. Sākumā tev šķitīs, ka tev ar viņu ir daudz kopīga.

Sieviete – sociopāte izraisīs simpātijas vai līdzjūtību, daloties atmiņās par savu bērnību, un izmantos to, ka tev kļūs viņas žēl. Viņa sīki iztaujās tevi par bērnību vai situācijām, kurās nokļuvi.

Viņai būs tādas pašas intereses un hobiji kā tev, un tie paši mērķi dzīvē. Iepazīšanās sākumā viņa uzcels tevi uz skaista pjedestāla, uz kura ir tik ērti atrasties. Tajā pašā laikā viņa jau zinās par taviem trūkumiem, vājībām un stiprajām pusēm, un paspēs iekarot tavu uzticību, kas nozīmē, ka viņa varēs izmantot tavus resursus (naudu, statusu, reputāciju, slavu un tā tālāk) saviem mērķiem.

2. Viņu runa un žesti ir pār mēru mīļi un apburoši

Tāpat kā vīrieši – sociopāti, arī sievietes – sociopātes prasmīgi rada sociāli pievilcīgu tēlu. Sabiedrība augstu novērtē sabiedriskumu, aktivitāti, prasmi iepazīties un uzturēt sarunu? Tieši tāda viņa būs.

Foto: pexels.com

 

Dažreiz viņas acīs pamanīsi skaudību, dusmas vai alkatību, bet tikai uz brīdi. Un otrādi, situācijās, kas ikvienā izraisītu bailes vai satraukumu, sievietes – sociopātes paliek aukstasinīgas un mierīgas.

Sievietes – sociopātes var runāt ar pārspīlētu entuziasmu, būt neparasti iedvesmotas un vitālas, spilgtas un dzirkstoši optimistiskas. Tikai reizēm viņas runā izskan nievājošas piezīmes vai radītajam tēlam svešas intonācijas, kas var nodot patiesos nodomus.

Viņas šarms, pat ja tas šķiet pārspīlēts vai nedaudz nedabisks, spēj pārliecināt daudzus.

Tā notiek tāpēc, ka sabiedrības izpratnē sievietes joprojām tiek uztvertas kā vājais dzimums, kuras nav spējīgas uz vardarbību un cietsirdību.

3. Viņas vienmēr slepeni cenšas iznīcināt tavus sociālos kontaktus

Kā uzvedas narcisi un sociopāti? Viņi, tāpat kā hameleoni, pielāgojas sociālajai situācijai un pieņem tādu krāsu, kas viņiem sniegs vislielāko labumu. Viņu tēls ir ļoti pārliecinošs un harizmātisks, bet tikai tiem, kas viņiem kaut kādā veidā var būt noderīgi.

Foto: pexels.com

 

Tiem, no kuriem nav ko paņemt, viņi pagriež savu patieso seju. Pavēro, cik augstprātīgi tava pavadone uzrunā kādu padoto vai apkalpojoša dienesta pārstāvi, tas var par daudz ko liecināt. Pret tiem, kas izprovocēja viņas narcistiskās dusmas vai skaudību, viņa ir gatava izmantot visu savu arsenālu.

Sievietes – sociopātes rīkojas saskaņā ar savu sievišķo dabu – savu agresiju izpauž galvenokārt attiecībās ar citiem un slepeni.

Tāpat kā bišu karaliene viņa modri aizsargā no mazākajiem draudiem savu statusu valstībā, kuru izveidojusi. Viņa viegli manipulē ar baumām, izveido un iznīcina koalīcijas, apsūdz cilvēkus par to, ko viņi nav izdarījuši, izplata tenkas un baumas, izmanto neslavas celšanu un atbalsta sāncensību starp apkārtējiem cilvēkiem – gan vīriešiem, gan sievietēm.

4. Viņas izrēķinās ar visiem, kas ir labāki par viņām

Ja kāds no apkārtnes rada vismazākos draudus sievietei – sociopātam: viņam pieder tas, kā viņai nav; prot darīt to, kam viņai nepietiek talanta vai zināšanu, viņa bez žēlastības izrēķināsies ar tādu cilvēku. Sievietes – sociopātes uzskata, ka tikai viņas var darīt visu, ko vēlas.

Viņas devīze: “Tas viss ir pa mani un man. Ja nē, tad man jāpanāk, lai tā būtu.” Sievietes – sociopātes ienīst tos, kuri apdraud viņu grandiozo Ego, tos, kuri ir veiksmīgāki vai saņem lielāku uzmanību. Viņas izjūt draudus savai būtībai, savam “es”.

Foto: © Syda Productions – Fotolia.com

 

Tieši tāpēc daudzas sievietes – sociopātes izplata baumas par savām pievilcīgākajām un veiksmīgākajām draudzenēm, organizē neizturamu darba vidi tiem, kurus pašas apskauž u.tml.

5. Viņas gūst prieku, sāpinot citus

Nekas viņām nesagādā lielāku prieku, kā likt ciest kādam labestīgam cilvēkam, kurš bijis pietiekami naivs, lai viņām noticētu. Tā paša iemesla viņas ignorē savus pavadoņus un pievērš savu uzmanību, pieglaimojas kādam no viņu tuvākā loka.

Viņu galvā viegli veidojas scenārijs, kurā jaunais, uzticības pilnais upuris jau ir cietis sakāvi. Viņas lieliski prot veidot emociju “amerikāņu kalniņus” no lielas pielūgsmes līdz aukstam nicinājumam.

6. Viņas izmanto savu pievilcību mērķu sasniegšanai

Sievietes – sociopātes dievina būt uzmanības centrā. Tas viņām dod varu, un vienlaikus arī spēku kontrolēt citus.

Kārtējais pielūdzējs baro viņas ar savu enerģiju, un no tā ir grūti atteikties.

Viņas dabas sociopātiskā puse bauda, ​​ka tai tiek dota iespēja kontrolēt un pavēlēt citiem kā marionetēm, bet narcistiskā puse saņem apstiprinājumu par sava Ego vērtību.

Sievietēm – sociopātēm nerodas jautājumi, vai izmantot savu fizisko pievilcību, ja tas ir nepieciešams kāda mērķa sasniegšanai. Pavedināt svešinieku vai pavadīt nedēļas nogali kopā ar ietekmīgu personu, lai virzītos pa karjeras kāpnēs – abas iespējas ir vienlīdz pieņemamas.
Ko darīt, ja esi saticis sievieti – sociopāti

Pirmais un galvenais – neko neuztver personiski. Ļoti bieži šādu sieviešu upuri sāk vainot sevi par to, ka attiecības izjuka. Atceries: ne tavai pievilcībai vai nepievilcībai, ne tavam raksturam nav nekādas nozīmes. Daudzi cilvēki nonāk viņu slazdos tieši tāpēc, ka sievietes – sociopātes zina, kā būt pārliecinošai un sevi pasniegt.

Tā vietā, lai pārdzīvotu un vainotu sevi, labāk pārdomā pagātni, veidus, kā viņa ar tevi manipulēja, un parūpējies par sevi, lai virzītos tālāk bez šīs toksiskās bagāžas.

LA.lv
atpakaļ