Vecākas aptaujas

Svētība nedzīvo mājas sienās, bet cilvēkos, kas te uzturas

03.10.2014

Saulainā un sirsnīgā gaisotnē piektdien, 3.oktobrī, Piejūras slimnīcā atzīmēja Psihiatriskās klīnikas gerontoloģijas nodaļas pirmo gadadienu, noturot svētbrīdi pacientiem un darbiniekiem.

 

„Svētība šajā namā var ienākt divos veidos- ar darbinieku mīlestību un rūpēm par pacientiem, kā arī slimnieku un viņu tuvinieku labajiem vārdiem,” uzrunājot klātesošos teica mācītājs Mārtiņš Urdze. „Svētība nedzīvo mājas sienās, bet cilvēkos, kas te uzturas.”

 

Daudziem veciem cilvēkiem gerontoloģijas nodaļa nereti kļūst par pēdējo dzīves vietu, tādēļ ļoti svarīgi būt gataviem sagaidīt to brīdi, kad jāatvadās no šīs pasaules un jādodas nezināmā, cilvēka prātam īsti neizprotamā ceļojumā. Tam gatavam ir jābūt arī visam personālam nodaļā. Kā uzsvēra M. Urdze, ar pateicību jāpieņem katra dienas, kas atvēlēta dzīvei uz šīs zemes, jāizvērtē, kas ir tās patiesās vērtības, kuru dēļ ir vērts pūlēties.

 

Svētbrīdī piedalījās arī Saeimas deputāte Aija Barča un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, novēlot darbiniekiem izturību un spēju mīlēt savu darbu, bet pacientiem jaukas un saulainas šeit pavadītās dienas.

 

Karostas dienas centrs dāvināja pacientiem pašu adītas zeķes un plecu lakatu, lai siltumu dod ieadītās labās domas un mīlestība.

 

„Pirms pāris dienām pasaulē atzīmēja Veco ļaužu dienu,” savā uzrunā teica valdes priekšsēdētājs Aigars Puks. „Ja mēs visi kopā varam mūža nogali cilvēkiem padarīt vieglāku un skaistāku, tad esam savu uzdevumu, savu pienākumu izpildījuši.”

 

Spēku un izturību visiem vēlēja arī Psihiatriskās klīnikas vadītājs Imants Strolis un kolēģi no pārējām nodaļām.

 

Foto galerija

atpakaļ