Straujuma tiksies ar veselības nozares sociālajiem partneriem

04.06.2014

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), kura šobrīd uzņēmusies arī veselības ministres pienākumus, šodien tiksies ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) un Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājiem, liecina premjerministres darba kārtība.

Abas tikšanās notiks Ministru kabinetā. Tikšanās ar LĀB prezidentu Pēteri Apini sāksies plkst.13, bet ar LVSADA vadītāju Valdi Keri plkst.15.

Kā aģentūru LETA informēja LVSADA pārstāve Vita Pluša, arodbiedrība aicinājumu uz tikšanos ar Straujumu saņēmusi pēc tam, kad paudusi atbalstu Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izteiktajām bažām par valsts apdraudējumu, ko rada valdības īstenotā veselības aprūpes politika.

Pluša atgādina, ka saistībā ar šo jautājumu LVSADA ārkārtas sēdē 17.jūnijā lems par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentei un veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V).

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 9.maijā biedru sapulcē pieņēma lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei un valdībai veselības aprūpes pārvaldes jomā

"Uzskatām, ka valsts un valdība nav solidāra ar saviem iedzīvotājiem, pieļaujot situāciju, kurā pacients valsts garantēto veselības aprūpi nesaņem, radot nacionālu valsts apdraudējumu. Neatbalstām tādu valsts un valdības attieksmi, kura nespēj risināt pacientu veselības aprūpes vajadzības, kas garantētu Latvijas valsts un nācijas attīstību," teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Tāpat pausts, ka valdības virzītās "reformas" veselības aprūpē pārsvarā ir pretrunīgas, neefektīvas un netaisnīgas, kā arī uzsvērts, ka atbildība par esošo situāciju veselības aprūpes jomā ir jāuzņemas valdībai.

medicine.lv

Foto LETA