Sociālo un darba lietu komisija jau tuvākajā laikā pievērsīsies mediķu atalgojuma jautājumam

22.11.2018

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija jau tuvākajā laikā pievērsīsies mediķu atalgojuma palielināšanas jautājumam, aģentūrai LETA apliecināja nupat ievēlētais komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Viņš skaidroja, ka tiks runāts par mediķiem nākamgad apsolīto atalgojuma palielinājumu par 20%, un to, kāpēc patlaban pastāv bažas par šī solījuma pildīšanu. Jau nākamnedēļ uz Saeimas komisiju tiks aicināta veselības ministre Anda Čakša (ZZS), kura ievēlēta arī par komisijas priekšsēdētāja biedru, lai pārrunātu atalgojuma jautājumus.

Vienlaikus Skride piebilda, ka īpaši svarīgi būs runāt par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un universitātes slimnīcu mediķu atalgojumiem.

Runājot par risinājumiem mediķu atalgojuma palielināšanai, Skride minēja dažādus veidus, kā to mēģināt panākt. Viens no veidiem, ar ko vajadzētu sākt, būtu slimnīcu iekšējo budžetu pārskatīšana, jo slimnīcās vieni darbinieki saņemot krietni lielāku atalgojumu nekā citi, kuriem atalgojums ir ļoti zems.

Tāpat Skride sacīja, ka būtu nepieciešams pārskatīt veselības aprūpes pakalpojumu tarifus un pielīdzināt tos reālajām izmaksām, jo arī tas varētu ļaut slimnīcām maksāt lielākas algas savām ārstniecības personām.

Skride šodien ticies ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdi, kā arī rīt, 22.novembrī, plāno tikties ar NMPD direktori Lieni Cipuli, lai pārrunātu situāciju dienestā. Darbs ir sācies, piebilda jaunais komisijas priekšsēdētājs.

Tāpat viņš norādīja, ka viena no prioritātēm būs Darba likuma otrreizēja caurlūkošana. Patlaban esot jau sāktas sarunas ar visām iesaistītajām pusēm, lai rastu labāko rezultātu.

Komisijas priekšsēdētājs, esot amatā vēlas panākt vairākas būtiskas izmaiņas, un viņam svarīgākais uzdevums būs rūpēties par sabiedrības vismazāk aizsargātajām grupām - pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, mediķiem un citas sabiedrības grupām.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja amatā šodien tika ievēlēts Skride, viņa biedra amatā ievēlēta Čakša, bet par komisijas sekretāri apstiprināta Ieva Krapāne (KPV LV).

Komisijā strādās arī deputāti Andrejs Klementjevs (S), Jānis Krišāns (S), Vitālijs Orlovs (S), Jānis Reirs (JV), Edmunds Teirumnieks (VL-TB/LNNK), Evita Zālīte-Grosa (JKP) un Normunds Žunna (JKP).