„Piejūras slimnīcā” apstiprina izmaiņas darba koplīgumā

29.03.2012

Šodien, 30. martā „Piejūras slimnīcas” darbinieki pulcējās uz kopsapulci, lai lemtu par izmaiņām darba koplīgumā. Uzņēmuma valde bija saņēmusi ierosinājumus darba piemaksu palielināšanai, kā arī papildatvaļinājuma piešķiršanai virknei darbinieku par darbu paaugstināta riska apstākļos.

„Šobrīd mēs nevaram atļauties izdarīt izmaiņas darba koplīgumā tādā apjomā kā vēlētos, jo mūsu lielākais sadarbības partneris un finanšu avots ir valsts”, klātesošos uzrunājas VSIA „Piejūras slimnīca” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks. „Finansējums no valsts katru gadu samazinās, arī šogad, bet dažādi ierobežojumi un nosacījumi palielinās. Nevaram nodrošināt to, ko nespēj garantēt valsts. Tanī pat laikā uzņēmuma valde apsola, ka iespēju robežās, ja spēsim nopelnīt vairāk un budžets to ļaus, saglabāsim līdzšinējo prēmēšanas sistēmu.”

Šis gads slimnīcai solās būt īpašs, jo līdz šim vērienīgākās investīcijas piedzīvos Psihiatrijas klīnika – vairāk kā 1,3 miljoni latu vērtībā ES ERAF fonda ietvaros tiks uzsākti darbi, lai paaugstinātu veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti .

„Ar šo soli valsts skaidri ir pateikusi, ka ir beigušās diskusijas par mūsu uzņēmuma slēgšanu, pievienošanu vai reorganizāciju. Mēs varam būt droši, ka pastāvēsim, ka varam domāt par attīstību un infrastruktūras uzlabošanu. Tādēļ no uzņēmuma līdzekļiem 100 tūkstošu latu apmērā plānots investēt ventilācijas sistēmas sakārtošanā un jumtu remontā,” par šī gada plāniem informē A.Puks.

Onkoloģiskās klīnikas vadītāja, valdes locekle Anna Krilova, uzrunājot klātesošos, akcentēja, ka ir cītīgi jāstrādā arī turpmāk, jo katrs lats jānopelna ar rūpīgu darbu:

„Mums visiem jācenšas strādāt ļoti precīzi, jāpilnveido prasmes komunicēt ar pacientiem, kas, ņemot vērā mūsu uzņēmuma profilu, ir smagi. Varam būt gandarīti, ka spējam nodrošināt savus pacientus ar nepieciešamajiem medikamentiem.

Varu apgalvot, ka šobrīd mūsu slimnīcā ārstu atalgojums ir konkurētspējīgs, esam darba tirgū interesanti. To apliecina interese par vakancēm.”

Savukārt Psihiatriskās klīnikas vadītājs Imants Strolis uzsvēra, ka neraugoties uz to, ka valsts par katru pacientu psihiatrijā samazinājusi garantēto finansējumu, šis būs stabilizācijas gads:

„Mums jārēķinās, ka darba nebūs mazāk, naudas gan. Ir atjaunojusies darba spēku kustība, tas ir labs signāls personāla konkurētspējas celšanai. Iepriekšējo neziņas un neskaidrības gadu laikā esam atpalikuši infrastruktūras attīstības ziņā. Ir lielas vajadzības, lai spētu nodrošināt pacientu tiesības uz aprūpes visaugstāko kvalitāti. Lielu daļu problēmu atrisinās ERAF projekts, tas ļaus paaugstināt drošību ne tikai pacientiem, bet arī personālam.”

Valdes priekšsēdētājs Aigars Puks informēja, ja šobrīd ir saņemta tehniskā projekta skiču versija un aicināja visus aktīvi iesaistīties materiāla izvērtēšanā, lai arhitekti spētu izdarīt uzlabojumus un izmaiņas projektā.

Uzņēmuma administrācija pateicās visiem par darbu, uzsverot, ka bez tā nebūtu ne valsts pasūtījuma, ne ES ERAF līdzfinansējuma, ne iespēja attīstīties.

Dalībnieki debatēs administrācijai ierosināja vērtēt un diskutēt par darba samaksas izmaiņām sanitāriem, kas pakļauti veselības apdraudējumam.

Ar pārliecinošu vairākumu kopsapulces dalībnieki apstiprināja izmaiņas „Piejūras slimnīcas” darbinieku koplīgumā :

• Paaugstināt piemaksas par prombūtnē esoša darbinieka vai vakanta amata pildīšanu ārstniecības personām ne vairāk kā 35% apmērā no tām noteiktās mēnešalgas uz laiku līdz 2 mēnešiem ( 4.8. punkts),
  • Darba devējs nodrošina ārstniecības personu juridisko palīdzību administratīvos un civiltiesiskos strīdos saistībā ar profesionālo darbību, ja darbinieks ir nekavējoši informējis darba devēju par strīda rašanos ( 6.1. punkts)

Kopsapulce noslēdzās ar administrācijas solījumu arī turpmāk pielikt visus spēkus, lai aizstāvētu savu slimnīcu un tās darbiniekus gan politiskā, gan ministrijas līmenī.