Kādreiz mazliet vajag arī pakašķēties

07.10.2014

Labu veselību, spēku strādāt, dzīvesprieku un daudz ko citu vakar kolēģi no "Piejūras slimnīcas", Liepājas Reģionālās slimnīcas, primārās veselības aprūpes iestādēm, Liepājas domes un daudzi citi vēlēja "Piejūras slimnīcas" Onkoloģijas klīnikas vadītājai Annai Krilovai 75 gadu jubilejā.

Jubilāre pati, saņemot vēlējumus, katram sveicējam veltīja kādu sev raksturīgu joku, kādu atmiņu epizodi no agrākajiem kopā nostrādātajiem gadiem vai vienkārši sirsnīgu paldies.

A. Krilova ir dzimusi nīceniece, kopā ar vecākiem pabijusi izsūtījumā, kur Omskā beigusi pamatskolu un pēc atgriešanās dzimtajā pusē mācības turpinājusi Liepājas 6. vidusskolā, ko beigusi ar sudraba medaļu. "Ja kāds neatceras, mēs bijām pirmā šīs vidusskolas izlaiduma klase," viņa atgādināja.

Ceļā uz medicīnu kā visa mūža profesiju dakterei pirmā bijusi māsu skola un tikai tad studijas Medicīnas institūtā. Pēc tā beigšanas A. Krilova specializējusies anestezioloģijā un atgriezusies strādāt Liepājā, kur aizvadījusi 45 darba gadus. 34 gadus viņa ir Onkoloģijas slimnīcas, vēlākās Onkoloģijas klīnikas vadītāja un, kā pati atcerējās, no pašreizējiem kolēģiem tikai ginekologs Jānis Petrēvics tur strādājis, kad viņa kļuva par vadītāju – pārējā komanda komplektēta no jauna, meklējot kolēģus dažādās citās veselības aprūpes iestādēs.

"Un pārsteigt vismaz personiskās dzīves dēļ es nevienu nevaru – man ir tikai viens vīrs, ar kuru esmu nodzīvojusi kopā 51 gadu, un divi dēli, no kuriem vecākais piedzima, man vēl mācoties augstskolā, taču akadēmisko gadu neņēmu," viņa paironizēja pati par sevi. Turpinot tādā pašā garā, daktere arī uzskaitīja dažus savus dzīves principus. Viens no tiem: nevajag daudz kašķēties, bet mazliet veselībai un labai asinsritei noder. "Es tieši tā arī esmu dzīvojusi," viņa sacīja, piebilstot, ka no saviem gēniem nekur nepamuksi – arī viņas tēvs esot bijis cīnītājs un padomju laikā Nīcā cīnījies par baznīcas saglabāšanu, kādēļ viņam dzīvē nācies dārgi maksāt.