Esam gatavi profilaktisko pārbaužu veikšanai

30.10.2012

Latvijā un Eiropā oktobris ir Krūts veselības mēnesis. Tā galvenais mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību krūts vēža profilaksei, agrīnas diagnostikas nozīmei, ārstēšanas iespējām un rehabilitācijai.

Noslēdzot Krūts veselības mēnesi, kurā piedalījās „Piejūras slimnīca”, piedāvājot bez maksas onkologu konsultācijas un mammogrāfijas izmeklējumus, kopumā aicinājumam atsaukušās 66 sievietes.

Kā informēja Onkoloģiskās klīnikas vadītāja Anna Krilova, šo pārbaužu laikā trešdaļai sieviešu atklāta pataloģija, nozīmēti tālāki izmeklējumi un ārstēšana.

„Tas nenozīmē, ka šīs sievietes visas ir slimas ar vēzi, nebūt nē, bet veselības traucējumi ir konstatēti, un tie ir jāārstē”, saka A.Krilova. „Novembrī Veselības ministrija uzsāks sociālo kampaņu, kurā iedzīvotājus informēs par iespēju veikt valsts apmaksātas profilaktiskās pārbaudes. Tas nozīmē, ka arī mūsu klīnikā varētu palielināties pacientu apmeklējums profilaktisko pārbaužu veikšanai. Mēs esam tam gatavi.

Jāatzīst, ka ne jau visiem iedzīvotājiem valsts nodrošina bezmaksas vēža profilaktiskās pārbaudes. Gribu vēlreiz atgādināt, ka onkologi ir brīvās pieejamības speciālisti, to apmeklējumam nav nepieciešams ģimenes ārsta nozīmējums. Ja vēlaties saņemt onkologa konsultāciju, iepriekš sava vizīte jāpiesaka pa tālruni 63422968. Konsultācija maksā 3 latus, tas nav daudz, jo nekāda nauda nespēs palīdzēt, ja vēzis tiks atklāts vēlīnā stadijā.”

Pierakstu pie speciālistiem var veikt arī elektroniski – www.piejurasslimnica.lv sadaļā e-pieraksts, kā arī iegūt vairāk informācijas par "Piejūras slimnīcas" sniegtajiem pakalpojumiem sadaļā Onkoloģiskā klīnika.

Dace Gruntmane,

sabiedrisko attiecību speciāliste