Ārstus vieno profesija un pienākums - palīdzēt cilvēkam

30.07.2014

Jau otro gadu Latvijā notiks starptautiskais ārstu forums "Jaunais vilnis medicīnā". No 7.augusta līdz 9.augustam Jūrmalā ieradīsies ārsti no 14 dažādām pasaules valstīm, lai uzzinātu jaunāko informāciju par aktualitātēm medicīnā, veicinātu profesionālu dialogu starp Eiropas Savienības un citu pasaules valstu mediķiem.

Foruma galvenās tēmas būs veselības aprūpes organizācija, ārstu un citu medicīnas profesionāļu pēcdiploma apmācība dažādās valstīs, jaunākais ārstnieciskajā rehabilitācijā, mūsdienu infektoloģija, aktuāli gastroenteroloģijas jautājumi un sejas ķirurģijas problēmas.

Forums "Jaunais vilnis medicīnā" pulcēs ārstus no visas pasaules, kuri saziņā izmanto krievu valodu. Pirmajā forumā, kas notika 2013. gadā, piedalījās 300 dalībnieku no 11 valstīm. Šogad dalībai forumā pieteikušies mediķi no 14 dažādām valstīm, viņu vidū ir ārsti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Ukrainas, Vācijas, Krievijas, Izraēlas u. c. valstīm.

Laikā, kad valda politiskā nestabilitāte un izraisās militāri konflikti, tieši ārstiem jābūt paraugam, kā mierpilnā ceļā nonākt līdz kopīgam rezultātam. Tāpēc forums ir vieta, kur notiek diskusijas starp ārstiem - bez valodas barjeras, bez politiskiem, reliģiskiem, sociāliem vai dzimuma aizspriedumiem. Forums iecerēts kā tilts starp Rietumu un Austrumu, Dienvidu un Ziemeļu medicīnas kultūrām. Foruma uzmanības centrā ir pacients un ārsts - pacients kā indivīds, kā mūsu sabiedrības neatņemama sastāvdaļa un ārsts kā profesionālis un līderis sabiedrībā, kā veselīgā un zaļā dzīvesveida virzītājs.

Profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas un Krievijas Medicīnas zinātņu akadēmijas akadēmiķis Viktors Kalnbērzs: "Mūsdienās strauji pieaug informācijas apjoms, un vēl straujāk pieaug arī pieprasījums pēc tās. Neatkarīgi no tautības, reliģiskās piederības un politiskām simpātijām ārstus vieno profesija un tās uzliktais pienākums - palīdzēt cilvēkiem, saglabāt viņu veselību, pagarināt dzīves ilgumu, veicināt uz pierādījumiem balstītu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Arvien mazāk mūs šķir robežas, bet joprojām pastāv valodas barjeras un informācijas uztveres atšķirības. Tieši uz to pārvarēšanu balstīta šī foruma būtība."

Foruma dalībniekiem būs iespēja noklausīties pazīstamu pasaules līmeņa zinātnieku vieslekcijas par sabiedrības veselību, mūsdienu medicīnas problēmām pasaulē, par rehabilitāciju un ētiku, par likumdošanas aspektiem medicīnā.

Forumu "Jaunais vilnis medicīnā" organizē starptautiska darba grupa, kas tika izveidota ar Latvijas Ārstu biedrības atbalstu.

medicine.lv