Vecākas aptaujas

„No amatā stāšanas brīža uzsvēru, ka onkoloģijas joma ir prioritāte un pēc trīs mēnešu intensīva darba kopīgi ar onkoloģijas speciālistiem, ģimenes ārstiem un citu ārstniecības jomu speciālistiem esam izstrādājuši algoritmus pacientu primārai diagnostikai pie 11 izplatītākajām vēža lokalizācijām. Bet tas ir tikai pirmais solis. Līdz decembrim tiks izstrādāta Onkoloģisko slimību programma 2017.-2020.gadam, kas ietvers pasākumu kompleksu - diagnostiku, speciālistu konsultācijas, ārstēšanu gan ambulatori, gan stacionārā, kompensējamo medikamentu nodrošinājumu – paredzot tam nākamgad papildu 12,2 miljonus eiro,” norādīja veselības ministre Anda Čakša.

 

Jaunā kārtība paredz, ka pacientus, kuriem ir medicīniski pamatotas aizdomas par ļaundabīgu audzēju, savlaicīgākas izmeklēšanas un ārstēšanas uzsākšanai, ģimenes ārsti varēs nosūtīt nepieciešamo izmeklējumu veikšanai un šie izmeklējumi attiecīgai ārstniecības iestādei tiks apmaksāti pēc fakta - virs līgumos ar NVD noteiktā pakalpojumu apjoma (kvotas). Tas ļaus saņemt pacientam nepieciešamos izmeklējumus 10 darbadienu laikā no vēršanās ārstniecības iestādē.

 

Savukārt pēc diagnostisko izmeklējumu rezultātu izvērtēšanas, pamatotu aizdomu par onkoloģisku saslimšanu gadījumā, ģimenes ārsts (vai ģimenes ārsta prakses māsa), vienojoties ar pacientu, pieteiks pacienta apmeklējumu specializētā onkoloģiskajā ārstniecības iestādē.

 

Noteikts, ka attiecīgajās ārstniecības iestādēs tiks izveidoti tālruņu numuri, uz kuriem piezvanot, ģimenes ārsti (vai ģimenes ārsta prakses māsa) varēs pieteikt pacientus speciālista konsultācijas saņemšanai prioritāri aizdomu gadījumā par onkoloģiskām saslimšanām. Šāda pacientu pieteikšana veicinās prioritāru pieteikšanu uz pakalpojuma saņemšanu, novirzot šos pacientus no kopējās pacientu plūsmas un ļaujot plānot īpaši agrīnai onkoloģisko pacientu diagnostikai nepieciešamos resursus. Ārstniecības iestādei pacienta konsultācija būs jānodrošina 10 darbadienu laikā no pierakstīšanās dienas. Arī šādā gadījumā par pakalpojums tiks apmaksāts ārstniecības iestādēm pēc fakta – virs līgumos ar NVD noteiktā pakalpojumu apjoma (kvotas).

 

 

Apskatīt infografiku PDF formātā