VSIA „ PIEJŪRAS SLIMNĪCA” 2011. GADĀ STRĀDĀJUSI AR IEVĒROJAMU PEĻŅU.

16.02.2012

VSIA „Piejūras slimnīcas” valde trešdien, 15. februārī izvērtēja iepriekšējā gada uzņēmuma rezultātus un apstiprināja iesniegšanai Veselības ministrijā budžetu 2012. gadam.

Vērtējot provizoriskos uzņēmuma rezultātus 2011. gadā, valdes priekšsēdētājs Aigars Puks atzīst, ka neskatoties uz saspringto situāciju medicīnas nozarē, „Piejūras slimnīcai” gads bijis veiksmīgs. Izdevies vairāk kā par 56 tūkstošiem latu pārsniegt plānotos ieņēmumus no saimnieciskās darbības, kā arī ieekonomēt turpat 20 tūkstošus izdevumu daļā.

Pusi no ekonomijas (Ls 9895), salīdzinājumā ar plānoto, veido ietaupījumi siltumenerģijas patēriņā. 2011.gadā patērēts par 30000 kubikmetru gāzes mazāk. Tehniskais direktors Aigars Rauda skaidro, ka ieguldījumi jaunajos apkures katlos un ūdens mīkstināšanas iekārtās gāzes katlu mājā, kā arī regulāras apkopes ir devušas lielāku rezultātu kā tika prognozēts.

Kā informēja galvenā grāmatvede Ilga Egliena, konkrēti par „Piejūras slimnīcas” peļņu pagājušajā gadā varēs runāt tikai pēc zvērināta revidenta atzinuma un gada pārskata apstiprināšanas, bet jau patlaban var prognozēt, ka tās lielums būs ap 100 tūkstošiem latu.

Onkoloģiskās klīnikas vadītāja Anna Krilova ir gandarīta, ka izdevies saglabāt pakalpojuma kvalitāti, un taupīts nav uz pacientu rēķina. Šādu uzstādījumu valde saglabāja, plānojot šī gada budžetu.

Kopumā ieņēmumi plānoti 2011. gada plāna līmenī – 2 065 100 Ls, savukārt izdevumi par 49 700 Ls lielāki. Daļu izdevumu palielinājumu sastāda darba algas fonds, kas paredzēts par 2,7 % lielāks, sasniedzot no kopējiem izdevumiem 64,9%.

Par 38 300 Ls. vairāk līdzekļu paredzēts tērēt pacientu ēdināšanai, jo par 30 % palielinājusies šī pakalpojuma cena pēc Publiskā iepirkuma procedūras rezultātiem.

Uz jautājumu, vai ēdināšanas pakalpojuma cenas tik būtiska sadārdzināšanās varētu iespaidot pacientu iemaksas par ārstēšanos stacionārā, Valdes priekšsēdētājs Aigars Puks apstiprina, ka nav plānots pacelt pacientu iemaksas, jo tās regulē Veselības ministrija noteiktie tarifi.

“Ar stacionāro pakalpojumu sniegšanu mums nav pārāk daudz manevru iespēju attiecībā uz ieņēmumu palielināšanu. Varam tikai domāt par izdevumu samazināšanu kādā no pozīcijām. Šajā gadā ievērojami – 48 000 latu taupīsim uz remontdarbiem. Šāda iespēja mums paveras, jo esam piesaistījuši Eiropas Savienības ERAF fonda līdzekļus vairāk kā 1 miljons latu apmērā , kas paredz līdz nākošā gada septembrim sakārtot infrastruktūru Pshiatriskajā klīnikā.”

Kopumā 2012.gada budžets “ Piejūras slimnīcai” plānots ar nelielu , bet 3 750 Ls. tīro peļņu.

Foto: VSIA "Piejūras slimnīca" valdes priekšsēdētājs Aigars Puks