Vēža pacientiem valsts apmaksātu rehabilitāciju tuvākajā laikā nesola

30.05.2014

Valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju vēzi pārslimojušiem cilvēkiem tuvākajos gados nebūs iespējams ieviest,  tiekoties Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" vadību, norādījis labklājības ministrs Uldis Augulis.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja "Dzīvības koka" vadītāja Gunita Berķe, labklājības ministrs esot paudis atbalstu biedrības ierosinājumam ieviest šādu programmu, tomēr teicis, ka esošajā budžeta situācijā līdz 2016., 2017.gadam tas praktiski nebūs realizējams.

Tomēr sēdē esot norādīts, ka līdz šim laikam iespējams apzināt bijušos onkoloģijas pacientus kā jaunu sociālās palīdzības saņēmēju grupu, nostiprinot to Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā.

"Jebkurai jaunai iniciatīvai pilnīgi viennozīmīgi ir vajadzīgs laiks - sākotnēji jāiegūst atbalsts un izpratne par nepieciešamību, tad jāidentificē atbalsta grupa un tad jāmeklē finansējums realizēšanai. Mēs ar pārliecību dosimies pārrunāt priekšlikums Saeimā. Esam saņēmuši arī ar Veselības ministriju atbalstu," teica Berķe.

Viņa skaidroja, ka valsts apmaksāta sociālā rehabilitācija vēzi pārslimojušiem cilvēkiem ir nepieciešama, jo no 15 000 cilvēku, kuriem Latvijā gadā tiek noteikta pirmreizējā invaliditāte, aptuveni 3000 ir cilvēki pēc onkoloģiskām saslimšanām, turklāt nereti darbaspējīgā vecumā.

"Šobrīd cilvēki pēc onkoloģiskām slimībām nesaņem nekādu rehabilitāciju, nav nekādas atbalsta programmas, lai viņus atgrieztu darba tirgū. Ir jāpalīdz viņiem pārvarēt slimības atstātās emocionālās sekas," teica "Dzīvības koka" vadītāja.

LETA