Vecākas aptaujas

Veselības ministrija novērtē mūsu ārstus

20.11.2014

Augsti novērtējot devumu veselības nozarē, Veselības ministrijas Atzinības rakstus ministrs Guntis Belēvičs pasniedza VSIA „Piejūras slimnīca” Psihiatriskās klīnikas Dienas stacionāra nodaļas un 5.nodaļas vadītājai Jeļenai Žemaitei-Dzicevičai par ilggadīgu, godprātīgu un pašaizliedzīgu darbu garīgi slimu pacientu ārstēšanā un Onkoloģiskās klīnikas onkoloģijas ginekologam Jānim Petrēvicam par ilggadīgu, godprātīgu un profesionālu darbu onkoloģijas nozarē.

 

Jeļena Žemaite-Dziceviča visus savas darba dzīves līdzšinējos 29 gadus veltījusi  darbam psihiatrijas nozarē.

 

1985. gadā J.Žemaite-Dziceviča absolvēja Rīgas medicīnas institūtu un  uzsāka  darba gaitas Liepājas psihoneiroloģiskajā slimnīca kā ārste psihiatre.

 

Psihiatrijas nozarei veltītajos gandrīz trīsdesmit darba gados J.Žemaite-Dziceviča  ir guvusi vērtīgu darba pieredzi, kas allaž ir noderīga, konsultējot profesionālās darbības jautājumos gan kolēģus ārstus, gan viņas vadībā strādājošo nodaļu māsas.

 

Aigars Puks, VSIA „Piejūras slimnīca” valdes priekšsēdētājs:

 

„Jeļenai Žemaitei-Dzicevičai piemīt augstas darba spējas, savus tiešos darba pienākumus viņa vienmēr veic precīzi, ar augstu atbildības sajūtu, neskaitot darbā pavadītās stundas. Attiecībās ar darba kolēģiem vienmēr toleranta, atsaucīga un inteliģenta, pret pacientiem empātiska un laipna. Savas profesionālās darbības gados ārste iemantojusi gan kolēģu, gan pacientu atzinību un cieņu.”

 

J.Žemaite-Dziceviča vienmēr ir bijusi aktīvas rīcības cilvēks, kuru interesē gan medicīnas nozarē valstī notiekošie procesi, gan slimnīcā notiekošais.

 

Jānis PETRĒVICS visus savas darba dzīves gadus ir veltījis medicīnai, darbojoties onkoloģijas nozarē onkoloģijas ginekologa specialitātē. 

 

Jānis PETRĒVICS 1958. gadā pēc Liepājas 5.vidusskolas absolvēšanas iestājās Rīgas Medicīnas institūtā, kuru absolvēja 1964.gadā, iegūstot ārsta kvalifikāciju.

 

1964. gada 1. jūlijā sāka darba gaitas, strādājot Liepājas ātrās palīdzības stacijā par ārstu un paralēli tam – Liepājas Onkoloģiskajā dispanserā par ārstu ginekologu. 1965. gada 1.augustā sāka strādāt pamatdarbā Onkoloģiskajā dispanserā par ārstu ginekologu.

 

J.Petrēvics līdz šim brīdim turpina darba gaitas VSIA ‘’Piejūras slimnīca’’ Onkoloģiskajā klīnikā kā onkoloģijas ginekologs, un šī gada 1.jūlijā apritēja 50 gadi kopš J.Petrēvics strādā par onkoloģijas ginekologu.

 

Onkoloģijas nozarei veltītajos darba gados J.Petrēvics ir uzkrājis gan vērtīgu darba pieredzi, gan arvien papildinājis savas kvalifikācijas prasmes, tādējādi sniedzot profesionālu atbalstu jaunākajiem kolēģiem. J.Petrēvics ir devis nozīmīgu ieguldījumu daudzdimensionālās komandas sastāvā, izvērtējot onkoloģisko pacientu ārstēšanas taktiku, kā arī pierādījis sevi kā prasmīgu un kvalificētu onkoloģijas ginekologu, tai skaitā sniedzot arī ķirurģisku palīdzību onkoloģijas pacientēm.

 

A.Puks: „Jānis Petrēvics ir Ārsts ar Lielo burtu, kas vienmēr godājis ārsta ētiku, garajos darba gados onkoloģijas nozarē devis teicami vērtējamu ieguldījumu onkoloģisko slimību ārstēšanā, strādājot pacientu labā.”

atpakaļ