Veselības aprūpes darbinieku arodbiedrība lems par neuzticības izteikšanu Straujumai un veselības ministrei

20.05.2014

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ārkārtas sēdē, 17.jūnijā, lems par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) un veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), aģentūru LETA informēja arodbiedrībā.

LVSADA darba koordinatore Inga Rudzīte norāda, ka šāds lēmums pieņemts, jo arodbiedrība piekrīt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izteiktajām bažām par to, ka valdības īstenotā veselības aprūpes "nīcināšana" rada valsts apdraudējumu.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 9.maijā biedru sapulcē pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei un valdībai veselības aprūpes pārvaldes jomā, teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

"Uzskatām, ka valsts un valdība nav solidāra ar saviem iedzīvotājiem, pieļaujot situāciju, kurā pacients valsts garantēto veselības aprūpi nesaņem, radot nacionālu valsts apdraudējumu. Neatbalstām tādu valsts un valdības attieksmi, kura nespēj risināt pacientu veselības aprūpes vajadzības, kas garantētu Latvijas valsts un nācijas attīstību," teikts paziņojumā.

Tāpat pausts, ka valdības virzītās "reformas" veselības aprūpē pārsvarā ir pretrunīgas, neefektīvas un netaisnīgas, kā arī uzsvērts, ka atbildība par esošo situāciju veselības aprūpes jomā ir jāuzņemas valdībai.

LETA