Valdība piešķir papildus 4,6 milj. eiro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai

22.07.2014

Šodien, 22.jūlijā, Ministru kabineta sēdē atbalstīts Veselības ministrijas virzītais rīkojuma projekts par papildus 4,6 milj. eiro piešķiršanu veselības aprūpes nozarei no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, par ko papildus būs iespējams nodrošināt vairāk nekā 195 tūkstošus nepieciešamos izmeklējumus bērniem un pakalpojumus onkoloģisko pacientu ārstēšanai, tādējādi uzlabojot pakalpojumu pieejamību.

No piešķirtajiem līdzekļiem saskaņā ar valdības noteiktajām prioritātēm 2,6 milj. eiro tiks novirzīti veselības aprūpes ambulatoro pakalpojumu pieejamības uzlabošanai bērniem un onkoloģiskajiem pacientiem, bet 2 milj. eiro daļējai laboratorisko izmeklējumu apmaksai ambulatori virs 2014.gada plānotās summas.

No paredzētajiem papildus līdzekļiem – 1,7 milj. eiro tiks novirzīti nepieciešamo veselības aprūpes ambulatoro pakalpojumu pieejamības uzlabošanai bērniem:

• 289 tūkst. eiro tiks novirzīti 7 084 veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai bērnu ārstēšanai dienas stacionārā, tajā skaitā hemodialīzei, rehabilitācijai, ķirurģiskajiem pakalpojumiem oftalmoloģijā, psihiatrijā, neiroloģijā, otolaringoloģijā, vispārējiem ķirurģiskajiem pakalpojumiem un iekšķīgo slimību ārstēšanai.
  • 601 tūkst. eiro paredzēti pieejamības uzlabošanai dažādu profilu speciālistu konsultācijām bērniem, tādējādi papildus nodrošinot vairāk kā 44 tūkstošus spciālsitu konsultāciju.
  • 837 tūkst. eiro tiks novirzīti, lai bērniem papildus nodrošinātu 87 tūkstošus diagnostisko izmeklējumu (piem. rentgens, ultrasonogrāfija, datortomogrāfija, endoskopijas, magnētiskā rezonanse, fizikālā medicīna u. c.)

Savukārt 913 tūkstoši eiro tiks novirzīti onkoloģisko pacientu konsultācijai un izmeklējumiem, tādējādi papildus tiks nodrošināti 56 tūkstoši dažāda veida izmeklējumi un ārstnecība dienas stacionārā.

Papildus 2 miljoni euro piešķirti laboratorisko pakalpojumu apmaksai, kas ļaus ārstiem savlaicīgi diagnosticēt dažādas saslimšanas jau ambulatorajā posmā.

*Rīkojuma projekts ""Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" - http://ej.uz/gwe4

Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļa
Evita Bune