Valdība piešķir papildu finansējumu pusaudžu-narkomānu rehabilitācijai

07.05.2014

Valdība nolēma piešķirt Veselības ministrijai (VM) papildu finansējumu 62 657 eiro apmērā pusaudžu-narkomānu rehabilitācijai un atvēlēt vēl 126 275 eiro slimnīcām papildu izdevumu segšanai saistībā ar narkoloģisko un toksikoloģisko pacientu skaita strauju pieaugumu.

VM norāda, ka papildu finansējums pusaudžu-narkomānu rehabilitācijai ļaus tuvākajā pusgadā nodrošināt šo pakalpojumu vēl 60 ar narkotiku atkarību sirgstošiem jauniešiem, turklāt rehabilitācija varēs ilgt 30 dienas.

Finansējumu paredzēts novirzīt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Lai gan sākotnēji bija diskusijas par finansējuma piešķiršanu profilakses un izglītošanas pasākumiem, valdība tomēr atbalstīja līdzekļu piešķiršanu arī Iekšlietu ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai un Aizsardzības ministrijai dažādu pasākumu rīkošanai šogad.

Iekšlietu ministrijai profilakses un izglītojošiem pasākumiem jauno psihoaktīvo vielu lietošanas straujā pieauguma ierobežošanai būs pieejami 35 800 eiro. Izglītības un zinātnes ministrijai piešķirs 93 054 eiro, tajā skaitā nometņu sociālā riska bērniem un pusaudžiem organizēšanai 77 306 eiro, bet semināru pedagogiem darbam ar sociālā riska bērniem un pusaudžiem organizēšanai 15 748 eiro. Savukārt aizsardzības ministrija saņems 25 028 eiro nometņu organizēšanai jauniešiem, kas ir sociālā riska grupā.

Valdība vēl nelēma par 100 000 eiro piešķiršanu Veselības ministrijai, lai īstenotu veselību veicinošus pasākumus, tostarp informatīvās kampaņas par jauno psihoaktīvo vielu bīstamību.