Slēgs vienu no Piejūras slimnīcas nodaļām

15.04.2015

Neskatoties uz slimnieku lūgumu to nedarīt, nepietiekamā finansējuma dēļ Liepājā nolemts no 1.maija slēgt Piejūras slimnīcas Psihiatriskās klīnikas brīva režīma 5.nodaļu.

Lai gan 26 slimnieki parakstījuši iesniegumu slimnīcas vadībai ar lūgumu nodaļu neslēgt, citu risinājumu slimnīcas vadības nesaskata un lēmums par nodaļas slēgšanu jau ir pieņemts, aģentūrai LETA atzina Piejūras slimnīcas Psihiatriskās klīnikas vadītājs Imants Strolis.

Finansējuma samazinājumu klīnika izjūtot jau pāris gadu – ja slimnīcā ir vieta 150 psihiatrijas pacientiem, tad valsts apmaksā vien aptuveni 120 vietas. "Mums ir ļoti žēl, ka šī nodaļa jāslēdz, jo tā ir viena no labākajām nodaļām, arī personāla ziņā," atzina Strolis, norādot, ka citu iespēju slimnīca diemžēl nesaskata, jo slimnīcai primāri jānodrošina neatliekamas palīdzības sniegšana smagāk slimajiem pacientiem.

Brīvā režīma nodaļā ir 18 vietas. Daudziem šīs nodaļas pacientiem iespējams ārstēšanos brīvā režīma nodaļā aizstāt ar palīdzības saņemšanu ambulatori, savukārt tie, kuri nav no Liepājas vai tuvākās apkārtnes, varēs ārstēties citās slimnīcas nodaļās. "Citas nodaļas intensitātes ziņā nedaudz paplašināsim," atzina Strolis. Likvidējamās nodaļas darbiniekiem piedāvāts darbs citās slimnīcas nodaļās.

Klīnikas vadītājs atklāja, ka 5.nodaļa jau reiz, ekonomiskās krīzes laikā 2009.gadā, aptuveni uz gadu tika slēgta. To, vai arī tagad vēl pastāv cerība, ka nodaļa pēc kāda laika varētu atsākt darbu, viņš atturējās prognozēt, norādot, ka nav šaubu par brīva režīma nodaļas nepieciešamību, tomēr pašlaik nav nekāda pamata šādam optimismam.

Lai gan nodaļas pacienti iesniegumā norādījuši, ka viens no risinājumiem varētu būt pašu slimnieku neliels līdzfinansējums, Strolis norādīja, ka uz šādu modeli nevar paļauties, turklāt pacientu līdzmaksājums slimnīcas finanšu problēmas būtiski neatrisinātu.

LETA