Vecākas aptaujas

Sācies Veselības mēnesis

06.05.2014

"Par veselīgu liepājnieku!" – tāda ir devīze Veselības mēnesim, kas sākās 1. maijā un turpināsies visu mēnesi. Notiks gan publiski, gan arī dažādi lokāli pasākumi izglītības iestādēs, sociālās mājās, darbavietās un citur. Tie paredzēti visu vecumu iedzīvotājiem, speciālistiem un ģimenēm.

 

Veselības mēnesis sākās muzeja dārzā ar akciju ģimenēm – "Katram savu sīpolkoku", kur veidoja stilizētu sīpolkoku.

 

Rīt pulksten 18 Jūrmalas parkā pie Glābšanas stacijas instruktora pavadībā notiks nūjošanas nodarbība topošajām māmiņām.

 

Kā jau ierasts, Veselības mēneša partneris ir tirdzniecības nams "Kurzeme". No 6. maija tā 3. stāvā katru dienu no pulksten 12 līdz 19 darbosies "Veselības infopunkts". Tajā būs pieejama Veselības mēneša programma un dažādi ar veselības veicināšanu saistīti informatīvie materiāli.

 

No 6. maija trīs nedēļu garumā ielu vingrotāji visiem interesentiem piedāvās pārbaudīt vai uzlabot savu fizisko sagatavotību, kopīgi vingrojot. Nodarbības notiks pirmdienās, ceturtdienās un piektdienās pulksten 18.30 sporta laukumā aiz tirdzniecības centra "Baata" un otrdienās pulksten 18.30 – pie pieminekļa Kūrmājas prospekta galā.

 

No 6. līdz 29. maijam otrdienās un ceturtdienās pulksten 12.30 visi interesentus gaidīs Jāņa Čakstes laukumā uz pusdienas laika vingrošanu svaigā gaisā kopā ar fitnesa treneri Zani Frickausu.

 

Kā jau katru gadu, būs arī dažādas akcijas, konkursi un sacensības, ārstu speciālistu bezmaksas konsultācijas, pasākumi bērniem, ģimenēm, strādājošajiem un pensionāriem. Interesentiem būs iespēja veikt asins analīzes un veselības profilaktiskās pārbaudes, noteikt asinsspiedienu, svaru, plaušu tilpumu, kā arī iesaistīties aktīvā un sportiskā brīvā laika pavadīšanā – ielu vingrošanā, nūjošanā, velobraukšanā un citās aktivitātēs, kā arī piedalīties izglītojošos pasākumos par garīgās un fiziskās veselības veicināšanu, slimību profilaksi un citām aktuālām tēmām.

 

Šogad atbilstoši Veselības ministrijas definētajām prioritātēm, daudzas Veselības mēneša aktivitātes būs veltītas tieši ģimenes veselībai. Plašu bezmaksas programmu par mazuļu zīdīšanu, fizioterapiju un bērnu pareizu pārnēsāšanu rokās vai slingā, bērna attīstību pirmajā dzīves gadā un citiem aktuāliem jautājumiem piedāvās Latvijas Mājdzemdību ģimeņu apvienība un ģimeņu centrs "Liepa".

 

Interesenti ar Veselības mēneša programmu var iepazīties interneta vietnē http://www.liepaja.lv/page/3574, kā arī katras nākamās dienas pasākumus publicēsim laikrakstā "Kurzemes Vārds".  

 

Autors: "Kurzemes Vārds"

atpakaļ