Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā turpmāk vēzi ārstēs vēl kvalitatīvāk

04.06.2019

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” darbu uzsāk jaunā staru terapijas iekārta, kas aprīkota ar radioķirurģijas funkciju.

Latvijas Onkoloģijas centrs ir vienīgā ārstniecības iestāde valstī, kur ir pieejama šāda līmeņa aparatūra.

“Ar jauno lineāro paātrinātāju “True Beam” var realizēt sevišķi precīzus apstarošanas plānus, kas ļauj palielināt apstarošanas devu tieši audzēja rajonā, bet neskar apkārtējos audus. Vēl jāmin, ka jaunā iekārta ir universāla un domāta visām staru terapijas metodēm. Tas viss kopumā būs liels ieguvums pacientiem un ļaus veikt ar vēzi slimo pacientu ārstēšanu jaunā kvalitātē, stāsta Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnīkas vadītājs Arturs Šorubalko.

Ar “True Beam” var veikt visjaunāko neinvazīvo ārstēšanu vēža pacientiem. Tādējādi būtiski tiek pagarināta pacienta dzīvildze un uzlabota dzīves kvalitāte.

Radioķirurģijas funkcija ļauj bez skalpeļa, tikai ar staru kūli, pilnībā likvidēt pat vismazākā izmēra audzēju.

Līdz ar to Latvijas Onkoloģijas centrs ir vienīgā vieta Latvijā, kur pieejama radioķiruģija visām vēža lokalizācijām, ievērojot stingras klīniskās vadlīnijas – galvas smadzeņu, plaušu, aknu, prostatas, kaulu un metastātiskiem audzējiem, kā arī pacientiem ar neonkoloģiskajām slimībām, kā labdabīgiem galvas smadzeņu veidojumiem, ar asinsvadu saslimšanām un ar funkcionāliem nervu sistēmas traucējumiem.

Aizvadītajā gadā, pateicoties valsts finansējumam, tika iegādāti kopumā trīs lineārie paātrinātāji, kas pakāpeniski tika uzstādīti. To kopējā iegādes summa ir 6,1 miljons eiro.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir vadošā valsts daudzprofilu ārstniecības iestāde, kurā ārstējas 80% no visiem valstī reģistrētajiem onkoloģijas pacientiem. Gada laikā Latvijas Onkoloģijas centrā tiek veiktas vairāk nekā 8000 operācijas, 36 000 ķīmijterapijas procedūras, 52 000 staru terapijas procedūras un sniegtas vairāk nekā 98 000 speciālistu konsultācijas ambulatorajā daļā.

LA.lv