Psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģisko pacientu atbalstam turpināsies arī rudenī

08.09.2017

Psihosociālās rehabilitācijas programmas "Spēka avots" nometnes cilvēkiem, kurus skāris vēzis, turpināsies arī rudenī - septembrī, oktobrī un novembrī, aģentūru LETA informēja onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībā "Dzīvības koks".

Tā ir pirmā reize, kad "Dzīvības koka" organizēta psihosociālā rehabilitācija notiks arī rudenī. Cilvēki, kuri vēlas saņemt atbalstu un speciālistu zināšanas, var pieteikties uz rehabilitācijas programmām no 10.septembra līdz 15.septembrim, no 17.septembra līdz 22.septembrim, no 8.oktobra līdz 13.oktobrim, no 15.oktobra līdz 20.oktobrim un no 5.novembra līdz 10.novembrim.

Psihosociālās rehabilitācijas programma "Spēka avots" ir piecu dienu terapijas, lekciju un nodarbību kopums, kas ietver profesionālu un pārbaudītu informāciju par vēzi, palīdz atrast ceļu, kā sakārtot emocijas, pārvarēt bailes un atrast spēkus kvalitatīvai dzīvei. Ik katrā programmā piedalās psihoterapeits, mākslas terapeits, onkologs, imunologs, sociālais darbinieks, fizioterapeits un citi speciālisti."Dzīvības koka" organizētās nometnes ir brīnišķīga iespēja cilvēkiem pabūt kopā ar sev līdzīgiem, kas dod iespēju brīvi runāt, mācīties klausīties, būt saprastam, saņemt atbalstu. Nometnē tiek piedāvātas daudzas fiziskas aktivitātes, garšīgs ēdiens, dabas baudīšana, svētku sajūta. Tas viss ir ļoti koncentrēts šajā īsajā laikā, bet ieguvums ir spēcīgs un darbojās vēl ilgu laiku atgriežoties mājās," norāda viena no programmas speciālistēm, eksistenciālā psihoterapeite Vija Aleidzāne.

Psihosociālās rehabilitācijas programmā var pieteikties ikviens, kas vēlas pārvarēt neziņu, kas nāk līdz ar slimību. Lai to izdarītu, jāapmeklē interneta adrese "pieteikties.spekaavots.lv/?lapa=pieteikums", jāizvēlas vēlamais rehabilitācijas programmas laiks un jāizpilda pieteikuma forma.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ieviesa 2009.gadā. 2016.gadā ar Saeimas un Labklājības ministrijas atbalstu panākti grozījumi "Sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu likumā", kur pirmo reizi minēts, ka psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu var saņemt onkoloģiskie pacienti un viņu tuvinieki, norāda "Dzīvības koka" pārstāvji. Šis pakalpojums būs valsts apmaksāts un no 2018.gada to varēs saņemt pēc ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta rekomendācijas.

"Līdzekļi 2017.gada psihosociālajai rehabilitācijai tika savākti vēl nebijuši plašā ziedojuma piesaistes kampaņā - maratonā "Dod pieci", kuru īstenoja Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un "Ziedot.lv"," informēja biedrībā.