Psihiatrijas klīnikas renovācija rit pilnā sparā

16.10.2012

Kopš 3. septembra vērienīgi renovācija darbi rit "Piejūras slimnīcas" Psihiatrijas klīnikā, kur līdz nākamā gada beigām jāpabeidz trīs ēku renovācija. Pašlaik vienlaikus veic darbus divās ēkās uzreiz.

Vērienīgie darbi aptuveni miljons latu apmērā notiek, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu "Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Piejūras slimnīca" Psihiatrijas klīnikā, paaugstinot veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti". Projektam jābūt pabeigtam līdz nākamā gada rudenim, bet jau līdz šā gada beigām jāpabeidz renovācijā ēkā, kur agrāk atradās Bērnu patversme. Psihiatrijas klīnikas vadītājs Imants Strolis skaidroja: kad šīs ēkas renovācija būs pabeigta, uz to pārvietos slimniekus no citām nodaļām, lai darbus veiksmīgi varētu turpināt tajās, taču, kad visas nodaļas būs renovētas, šajā ēkā paredzēts ierīkot mūsu Psihiatrijas klīnikā līdz šim nebijušu nodaļu. Tā būs Gerontoloģiskās psihiatrijas nodaļa, kurā ārstēsies gados veci cilvēki.

Darbus veic firma "UPTK". Tās direktors Zigurds Kirhners pastāstīja, ka pagaidām darbi ritot bez aizķeršanās, taču to gaitā, protams, iezīmējas arī negaidītas situācijas, kas prasa papildu risinājumus, piemēram, grīdu rekonstrukcija vai neesošās durvju pārsedzes un daudz kas cits, taču viņš ir pārliecināts, ka izdosies iekļauties paredzētajā grafikā. "Citas izejas nav," viņš sacīja, runājot par bijušo Bērnu patversmes ēku.

Vienlaikus izformētas arī divas citas – bērnu un hronisko pacientu nodaļas, kas atradās citā ēkā, un arī tur jau pilnā sparā rit gan jumta nomaiņa, gan iekšdarbi. Daļējus sarežģījumus renovācijas gaitā rada tas, ka projekta ietvaros nav atļauti nekādi darbi, kas skar ēku ārpusi, pat ne sliekšņu nomaiņa. Līdz renovācijas beigām paredzēts arī rekonstruēt vienu no vecās slimnīcas nodaļas savienojošajiem korpusiem un otru demontēt.

"Visticamāk, mūsu nākamā tikšanās būs jau decembra beigās, kad pirmā ēka – tā, kur plānots ierīkot Gerontoloģijas nodaļu, – būs gatava," šķiroties sacīja I. Strolis.

Kristīne Pastore,
"Kurzemes Vārds"