Saskaņā ar psihiatra Deivida Vīla teikto divi no trīs eksperta pacientiem, kuriem novērotas psiholoģiska rakstura problēmas, nespēj pretoties arī regulārai fotogrāfiju uzņemšanai, tīksminoties par savu izskatu un raizējoties par tās novērtējumu citu sociālo mediju lietotāju vidū.

 

Bez tam, kā atklāj Vīls, pārmērīgai selfiju uzņemšanai nu pat ir piemērota īpaša ārstēšanas metode, kas pēc būtības ir līdzīga veidam, kā tiek strādāts ar dažādu atkarību cietējiem.

 

"Vēl slimīgāka ir sociālo mediju lietotāju apsēstība ar nevainojama profila attēla uzņemšanu. Uzmanība tiek pievērsta pat niansētākajām detaļām, kā arī pēc iespējas lielāka "like" skaita iegūšanai. Rezultātā cilvēks iegūst neveselīgu priekšstatu pašam par sevi, kā arī viltotu pašapziņu, kas jebkurā brīdī var sabrukt," komentē psihiatrs.

 

"Kāds britu pusaudzis zaudēja 10 kilogramu svara un tika izslēgts no skolas, jo to vairs neapmeklēja, sešus mēnešus nemitīgi atrodoties mājās un dienā teju 12 stundu veltot perfekta attēla uzņemšanai. Kad viņa centieni rezultējās bez panākumiem, puisis gandrīz izdarīja pašnāvību, līdzīgi, kā to centās veikt kāda cita Lielbritānijā dzīvojoša jauniete."

 

Vīls arī uzsver, ka no selfiju apsēstības cieš arī gados vecāki cilvēki. Nemitīgā sevis salīdzināšana ar citiem rada spriedzi un vēlēšanos būt vislabākajam, skaistākajam, veiksmīgākajam un bagātākajam. Kad tas neizdodas, iestājas krīze.

 

Tāpat sabiedrība strauji zaudē savas vērtības – kultūras un izglītības apguve vairs nav primārā, to vietā stājoties materiālām un tukšām prioritātēm, kā arī zūdot cilvēku emocionālajai inteliģencei, brīdina psihiatrs.