Piejūras slimnīcā svin Starptautisko Māsu dienu

13.05.2014

Vakar, 12.maijā, kopā pulcējās Piejūras slimnīcas medicīnas māsas, lai atzīmētu Starptautisko Māsu dienu.

Sakot pateicības vārdus par padarīto darbu slimnīcā, Valdes priekšsēdētājs Aigars Puks uzsvēra, ka tieši medicīnas māsu darbs, kuru reizēm īsti nepamanām, reizēm pienācīgi nenovērtējam, ir pats vērtīgākais medicīnas aprūpē.

„Šis Jums ir mīlestības, ne peļņas darbs,” atzina Psihiatriskās klīnikas vadītājs Imants Strolis. „Paldies par žēlsirdību, jo ne velti sākotnēji medicīnas māsas dēvēja par žēlsirdības māsām!”

„Darbs veselības aprūpē ir izteikti komandas darbs, kur katrs par sevi neko nevar izdarīt- nozīmīgs ir katrs postenis, svarīgs katrs cilvēks savā postenī. Tikai kopīgi sadarbojoties iespējams pacientam sniegt labu veselības aprūpi,” tā atzina Onkoloģiskās klīnikas galvenā māsa Rigonda Kalna.

Aicinot mīlēt savu profesiju, paldies par kopīgi padarīto smago ikdienas darbu savām sirdsmāsiņām vēlēja Psihiatriskās klīnikas galvenā māsa Ramona Butāne.

Piejūras slimnīcas valde piešķīra Pateicības rakstus māsām Rigondai Kalnai, Ramonai Butānei, Nataļjai Hruščai, Lienei Preisai, Ritai Gludavai, Guntai Drozdai, Laurai Čirkšei, Lailai Bumbu, Gundegai Zommerei un Sandrai Mazurkevicei par ilggadīgu un godprātīgu darbu.

Lai pietiek spēka, izturības un veselības!

Uzziņai:

Starptautiskā Māsu diena tiek svinēta visā pasaulē katru gadu 12.maijā Florences Naitingeilas dzimšanas dienā. Viņa ir devusi būtisku ieguldījumu māsu profesijas attīstībā, formulējot māsu profesijas pamatmērķus.

F. Naitingeila bija pirmā, kas uzsvēra, ka māsas prioritārais uzdevums ir pacienta aprūpe, viņas uzsāktais virziens – atbalstīt veselības aprūpi un novērst slimības, kas kā galvenais mērķis tiek īstenots arī mūsdienu māsu praksē. Starptautiskā Māsu Padome piemin šo svarīgo dienu, katru gadu sagatavojot un izplatot Starptautiskās Māsu dienas informatīvo materiālu, kas satur izglītojošus un sabiedrības informēšanas materiālus.

Starptautiskā Māsu Padome ir viena no lielākajām starptautiskajām veselības aizsardzības organizācijām. Tā tika dibināta Londonā 1899.gadā. Starptautiskās māsu padomes pārstāvniecība patlaban atrodas Šveicē, Ženēvā. Latvijas Māsu asociācija ir šīs organizācijas biedre kopš 1994. gada.