„Piejūras slimnīcā” šodien uzsāk vērienīgus rekonstrukcijas darbus

02.09.2012

Šodien, 3. septembrī SIA „UPTK” uzsāk rekonstrukcijas darbus „Piejūras slimnīcas” Psihiatriskajā klīnikā.

„Piektdien nodevām celtniekiem būvatļaujas 1. un 2. renovācijas kārtas uzsākšanai, kā arī atslēgas no atjaunojamām telpām,” informē projekta vadītājs, slimnīcas tehniskais direktors Aigars Rauda.

SIA „UPTK” direktors Zigurds Kirhners, vaicāts par darbu izpildes termiņiem, ir optimistisks:

„Darbs būs visai sarežģīts, jo paralēli celtniecības darbiem slimnīcā jānodrošina pacientu aprūpe, tādēļ viss renovācijas apjoms sadalīts 4 kārtās. Ja vien darba gaitā neradīsies neplānoti apjomīgi papildus darbi, tad 2013. gada 30. augustā, kā to paredz līguma nosacījumi, varēsim nodot „Piejūras slimnīcai” renovētās telpas.”

„Piejūras slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks ir gandarīts, ka reāli darbi ir sākušies:

„Ceļš no idejas līdz tās realizācijai vienmēr ir sarežģīts un laika ietilpīgs. Gribu pateikt lielu paldies visiem, kas sagatavoja projektu, lai varētu piesaistīt ES fondu līdzekļus, kā arī rūpējās, lai projekta tālāka virzība neiestrēgtu kādā no attīstības posmiem. Pagājušā gada 26. augustā parakstījām līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību ” Piejūras slimnīca” Psihiatriskajā klīnikā, paaugstinot veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti” īstenošanu un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma piešķiršanu. Tas, ka gada laikā esam spējuši nonākt līdz rezultātam – reālas celtniecības uzsākšanai, tiešām ir labs rādītājs. Atliek vien novēlēt celtniekiem veiksmi darbos un ar prieku gaidīsim jaunās atslēgas no renovētajām telpām.”

Jau šī gada beigās paredzēts pabeigt renovācijas 1. kārtu, savukārt nākošā gada 1. februārī jānoslēdzas 2. kārtai.

Uzziņai:

2011.gada 26. augustā parakstīts līgums par Eiropas Savienības fonda projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību ” Piejūras slimnīca” Psihiatriskajā klīnikā, paaugstinot veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti” īstenošanu un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma piešķiršanu.
Projekta aktivitāšu īstenošanas ilgums ir 24 mēneši un projekta īstenošana tiks uzsākta 2011. gada 1. oktobrī. Projekta īstenošanas beigu termiņš - 2013.gada 30.septembris.

Uzlabotā infrastruktūra nodrošinās mūsdienu prasībām atbilstošu vidi pacientu ārstēšanai un personāla darbam, paaugstinās pacientu un personāla drošību, pakalpojuma pieejamību personām ar kustību traucējumiem.

Projekta kopējās izmaksas LVL 1 334 717,97.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas LVL 1 334 717,97, t.sk.:

· atbalsts summa (ERAF līdzfinansējums) - 84,21% no attiecināmajām izmaksām, nepārsniedzot LVL 1 123 965, 99

· privātais finansējums, ko nodrošina saņēmējs- 15,79% no attiecināmajām izmaksām, t.i., LVL 210 751,98

Materiālu sagatavoja Dace Gruntmane

Foto: priekšplānā no kreisās Aigars Rauda, Zigurds Kirhners