"Piejūras slimnīca" noslēgusi pakalpojuma līgumu par uzņēmuma rekonstrukcijas tehnisko projektu un projekta autoruzraudzību

12.01.2012

Šā gada 13. janvārī VSIA „Piejūras slimnīca” noslēdza līgumu ar SIA „OZOLA & BULA arhitektu birojs” par rekonstrukcijas tehnisko projektu un projekta autoruzraudzību. Veicamā darba izmaksas 24 700 LVL.

Līgums slēgts, pamatojoties uz iepirkuma komisijas 2011.gada 14. novembra lēmumu iepirkumā „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana VSIA „Piejūras slimnīca” Psihiatriskajā klīnikā, paaugsti­not veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti”.

Tehnisko projektu arhitektiem jāizstrādā un jānodod līdz 2012. gada 13. aprīlim.

Pilnībā no jauna tiks veidota Gerontoloģijas nodaļa bijušajā Bērnu patversmes ēkā, pārplānojot un renovējot telpas atbilstoši psihiatrisko pacientu aprūpes un drošības prasībām. „Lai renovācijas laikā klīnikai nevajadzētu pārtraukt darbu, vēl domāsim un plānosim, kā organizēt būvdarbus un kā varēs veikt objekta nodošanu pa kārtām, bet tas jau ir nākošais projekta īstenošanas etaps," teic projekta vadītājs Aigars Rauda.

Projekts paredz renovācijas darbus arī 1. un 4. nodaļas ārstnieciskajā korpusā, uzstādot jaunu liftu, izveidojot pacientu un personāla drošībai atbilstošas telpas, tai skaitā intensīvās terapijas/novērošanas telpas. Savukārt 2. un 3. (bērnu) nodaļas ārstnieciskajā korpusā tiks nomainīts jumts un renovētas iekštelpas. Renovācija plānota Uzņemšanas nodaļai, kā arī koridoram, kas to savieno ar ārstniecisko korpusu, nodrošinot ērtu akūtu pacientu transportēšanu uz stacionāra nodaļām.

"Piejūras slimnīcas" valdes priekšsēdētājs Aigars Puks informēja, ka uzņēmuma rekonstrukcijai piesaistīts ERAF finansējums, bet gandrīz 211 tūkstoši latu visa projekta realizācijai ir slimnīcas līdzfinansējums: "Slimnīca iepriekšējā gadā nostrādāja ar peļņu, un to mums atļāva neieskaitīt Valsts kasē, bet novirzīt rekonstrukcijai."

Projektam jānoslēdzas 2013. gada septembrī un tā kopējās izmaksas ir 1 334 717 lati, ERAF sedz 84,21 procentu no attiecināmām izmaksām, nepārsniedzot 1,12 miljonus, privātais finansējums 9,99% un valsts 5,8%.