Vecākas aptaujas

NVD un slimnīcu vadītāji vienojas šī gada laikā pārskatīt augsta līmeņa pakalpojumu tarifus

12.01.2018

 Nacionālais veselības dienests (NVD), Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvji un slimnīcu vadītāji vienojušies šī gada laikā pārskatīt un izdalīt terciāro pakalpojumu tarifus no kopējo veselības aprūpes pakalpojumu tarifu klāsta.

Kā aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Evija Štālberga, terciārie pakalpojumi ir augsta līmeņa, sarežģīti veselības aprūpes pakalpojumi, kas galvenokārt tiek nodrošināti universitāšu slimnīcās, kurās ir attiecīgajā jomā specializējušies, pieredzējuši veselības jomas profesionāļi, piemēram, transplantācijas operācijas, augsta līmeņa ķirurģiskās operācijas un citi pakalpojumi.

Pēc Štālbergas paustā, puses vienojušās par minēto darbu veikšanu šī gada laikā, NVD speciālistiem sadarbojoties ar veselības nozares speciālistiem.

Vienlaikus speciālisti vienojušies, ka tiks veikta to pakalpojumu uzraudzība, kuru sniegšanā šogad notikušas izmaiņas. Piemēram, plānveida īslaicīgās ķirurģijas pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem turpmāk var veikt tikai slimnīcas diennakts stacionārā, jo izvērtēts, ka tā ir drošāk pacientam. Iepriekš šādus pakalpojumus sniedza arī dienas stacionārā.

NVD kopā ar slimnīcu vadītājiem pārrunāja izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kas ir stājušās spēkā no šī gada 1.janvāra. Galvenie sanāksmes laikā pārrunātie jautājumi saistīti ar valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu tarifiem, uzlabojumiem ārstniecības personu atalgojumā un izmaiņām valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā.

Kā ziņots, valdība pagājušā gada decembrī atbalstīja virkni būtisku grozījumu Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, piemēram, izmaiņas dienas stacionārā veicamo pakalpojumu klāstā, dažādos pakalpojumu tarifos, kā arī akceptēja kapitācijas naudas palielināšanu ģimenes ārstiem un darba samaksas pieaugumu mediķiem atbilstoši papildus piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.

Veicot grozījumus, plānots uzlabot ļaundabīgo audzēju sekundāro diagnostiku, vairāk iesaistot ģimenes ārstus ļaundabīgo audzēju diagnostikā, kā arī nodrošināt valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs nodarbināto darba samaksas pieaugumu atbilstoši papildus piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.

atpakaļ