Vecākas aptaujas

Mediķi aicina iedzīvotājus piedalīties otrajā protesta akcijā pie Saeimas

25.11.2019

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) aicina pie varas esošās politiskās partijas pārtraukt genocīdu pret Latvijas iedzīvotājiem un pārskatīt valsts budžeta finansējumu veselības nozarei 2020. un nākamajos gados. Mediķi aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuri ir vienoti par veselību un iestājas par godīgu politiku Latvijā, 28. novembrī no plkst. 11.00 līdz 12.00 piedalīties otrajā protesta akcijā pie Saeimas.

"Cinisms un politiskā patvaļa Latvijā ir sasniegusi augstāko punktu, bet plaisa starp varu un tautu jau kļuvusi par teju nepārvaramu aizu. Tāpēc tikai savu kļūdu atzīšana un saprātīga valdības un Saeimas rīcība var atjaunot sociālo taisnīgumu un cilvēku uzticību valstij. Mēs sagaidām, ka premjerministrs uzņemsies šīs krīzes vadību un valdība izdarīs savu darbu - atradīs nevis vainīgos, bet risinājumu! Pretējā gadījumā nav skaidrs, kāpēc Latvijas nodokļu maksātājiem būtu Finanšu ministrijas ierēdņiem algās katru gadu jāmaksā 11 miljoni eiro," norāda LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Lai nodrošinātu vienu no vidēja termiņa budžeta politikas prioritātēm - valsts cilvēkkapitāla palielināšana veselības nozarē, veselības nozares profesionālās organizācijas piedāvā izvērtēt valsts tēriņu lietderību un veikt līdzekļu pārdali budžetā vai īstenot budžeta deficīta palielināšanu. Tāpat valsts budžeta ieņēmumu palielināšanai nepieciešams īstenot reālu cīņu ar korupciju un būtiski samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru.

"Jaunajiem ārstiem nav pieņemama vadošo politiķu arogantā retorika un necienīgā attieksme. Daži no tiem pat atklāti mums jautā, kāpēc mēs nebraucam prom?! Ziemeļvalstīs, ko tik ļoti patīk piesaukt mūsu tautas priekšstāvjiem, par šādu komunikāciju ar sabiedrību viņiem nāktos samaksāt ar politisko karjeru. Un ziniet - jaunie ārsti nekur nebrauks, mēs cīnīsimies līdz galam, jo gribam strādāt savā valstī un palīdzēt Latvijas cilvēkiem," uzsver LJĀA valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Veselības aprūpes finansējumu jau kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir ļoti zems, turklāt ekonomiskās krīzes laikā (2009. gadā) tas tika samazināts vēl par 40%. Tāpēc mediķi ar lielām cerībām raudzījās uz solīto atalgojuma pieaugumu par 20% katru gadu, sākot no 2018. līdz 2022 gadam, jo tas ļautu pietuvoties Lietuvai un Igaunijai. Diemžēl 2020. gadā uz 1,92 miljoniem Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpei tiks tērēts 1,2 miljardi eiro, kas ir 636, 80 eiro uz vienu iedzīvotāju! Vairāk par nozari faktos un skaitļos skatīt klāt pievienotajā infografikā.

"Šķiet, ka politiķi joprojām neapjēdz, kādas dramatiskas sekas veselības aprūpē ir radījuši 30 bezatbildīgas politikas gadi. Māsas kā izzudušu sugu drīz varēsim ierakstīt "sarkanajā grāmatā"! Tāpēc otrā protesta akcija pie Saeimas būs otrā iespēja politiķiem apdomāties un sākt rīkoties, jo mediķi un sabiedrība neatkāpsies no savām prasībām," saka LMa prezidente Dita Raiska.

 

atpakaļ