Medicīnas centrs "Diamed" sāk lietot Latvijā jaunu metodi onkoloģisko slimību ārstēšanai

14.08.2014

Magnētiskās rezonanses centrā "Diamed" sākts izmantot jauna veida procedūru - radiofrekvences ablāciju, kas paver jaunas iespējas onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā, portālu MEDICINE.LV informē "Predicta" pārstāve Ina Gudele.

Pielietojot radiofrekvences ablācijas metodi, kas Eiropā jau tiek izmantota vairākus gadus, centra radiologs Andris Veiss veiksmīgi likvidēja metastāzes aknās. Pēc veiktās procedūras paciente jutās labi un jau pirmajā dienā atgriezās mājās, stāsta Gudele.

Radiofrekvences ablācija ir alternatīva pacientiem, kuriem nav iespējama ķirurģiska audzēja rezekcija, tā ir minimāli invazīva ārstēšanas metode. Procedūras laikā ārsts caur ādu ievada tievu adatu audzēja masā. Precīzu radiofrekvences adatas ievietošanu audzējā nodrošina ultrasonogrāfijas vai kompjūtertomogrāfijas aparatūra, ko ikdienā izmantojam vizuālā diagnostikā un iznākuma izvērtēšanā. Augstas frekvences radio viļņi tiek nogādāta adatā, tā uzkarst un iznīcina audzēju. Mēnesi pēc procedūras mirušās audzēja šūnas pārvēršas rētaudos.

Radiofrekvences ablāciju izmanto dažādu audzēju veidu saudzīgai ārstēšanai aknās, kaulos, nierēs, plaušās. Veselie audi ap audzēju procedūras laikā paliek neskarti, kamēr audzēja šūnas tiek iznīcinātas. Pacienta atbilstību radiofrekvences ablācijai nosaka divi būtiskākie faktori - audzēja izmērs un lokalizācija.

medicine.lv

Foto: STOCK.XCHNG.