Liepājas veselības nozares pārstāvji pārrunā aktualitātes

09.10.2012

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš trešdien, 9. oktobrī pilsētas domē tikās ar veselības nozares pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes Liepājas pilsētā.

„Šādas tikšanās ir nepieciešams - nozares pārstāvjiem jābūt informētiem, kādas aktualitātes notiek kolēģu iestādēs. Kopīgiem spēkiem mēs cenšamies mācīt un izglītot liepājniekus, rīkojam Veselības mēnesi un regulāri iedzīvotājus aicinām rūpēties par savu veselību, kā arī apmeklēt dažādas bezmaksas ārstu konsultācijas,” uzsver domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

G.Ansiņš aicināja visus rūpīgi iepazīties ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr.899 „Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”, kurus apstiprinājis Ministru kabinets. Turpinot ārstu izglītošanas politiku Liepājā, oktobra mēnesī paredzētas vairākas aktivitātes un apmācības speciālistiem un ģimenes ārstiem.

Uzslavu saņēma Piejūras slimnīca par aktivitātēm krūts veselības mēnesī un Pasaules Psihiskās veselības dienā, kuru organizēšanā iesaistījušies ārsti no Onkoloģiskās un Psihiatriskās klīnikas.

Onkoloģiskās klīnikas vadītāja Anna Krilova dalījās iespaidos par nesen notikušo onkologu kongresu Vīnē: „Onkoloģiskās saslimšanas uzsākušas uzvaras gājienu visā pasaulē. Šī brīža tendences liecina, ka tās vistuvākajā laikā apsteigs sirds un asinsvadu slimības. Pasaulē meklē jaunas iespējas, kā cīnīties ar vēzi. Zinātnieki iesaka katru audzēju, pirms pielietot ķīmijterapiju, testēt katram pacientam individuāli, gēnu līmenī, lai ārstēšanas metode būtu maksimāli iedarbīga un īpaši piemērota katrā saslimšanas gadījumā. Man grūti prognozēt, kad Latvija būs gatava šādām ārstēšanas metodēm, tādēļ šodien varu vien aicināt domāt un rūpēties par sevi, ievērojot veselīgu dzīvesveidu, kam ir ļoti liela, sabiedrībā līdz galam nenovērtēta nozīme onkoloģisko saslimšanu profilaksē. Liepāja ir uzsākusi pareizu kursu sabiedrības informēšanā, atliek vien tā turpināt un mediķiem aktīvi iesaistīties pasākumos, kurus organizē mūsu pilsētā”.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt rūpīgiem pret savu veselību, it sevišķi laikā, kad pastiprināti izplatās dažādi vīrusi. Liepājniekiem atgādinām, ka, lai būtu stipra veselība, jāēd daudz augļu un dārzeņu, jāuzturas svaigā gaisā, kā arī jāsporto.

Dace Gruntmane, sabiedrisko attiecību speciāliste