Vecākas aptaujas

Liepājā pieaug marihuānas izraisītu psihožu gadījumi

10.01.2020

2019. gadā Liepājas reģionālajā slimnīcā pēc marihuānas smēķēšanas nonākuši 12 bērni un jaunieši, kas ir divreiz vairāk nekā 2018. gadā, kā arī arvien pieaug to pacientu skaits, kuri tiek stacionēti pēc marihuānas lietošanas kopā ar citiem preparātiem, vēsta TV Kurzeme. 

 

“Pēdējā laikā ir brīnumaini liels skaits tieši marihuānas izraisīto psihisko nopietno traucējumu, akūtas psihozes, kas pēc tam turpinās. Psihiskā slimnīca ir pilna ar jauniem cilvēkiem, kuriem nopietnas psihiskas slimības izraisīja marihuānas lietošana. Pat vienreizēja pīpēšana izraisīja psihisko slimību," teica Liepājas reģionālās slimnīcas Narkoloģijas nodaļas vadītāja, narkoloģe Jeļena Sorokina.

 

Uztraucoši, ka pacientu vecumam ir tendence samazināties, un ārstēti tiek pat 12 gadus veci bērni.

 

“Simptomi līdzīgi šizofrēniskās psihozes simptomiem un arī atstāj personības defektu, līdzīgi kā šizofrēnijas pacientiem," teica Piejūras slimnīcas Psihiatriskās klīnikas vadītāja Evija Siliņa.

 

Bez marihuānas bērni un jaunieši lietojot arī tā saukto spaisu un ostot šķiltavu gāzi, kas pērn vienam Liepājas pusaudzim izraisīja klīnisko nāvi. Pēc atdzīvināšanas viņš kļuvis par invalīdu.

 

“Pašreiz tiek strādāts, lai viņš spētu atgūt atmiņas funkcijas, orientētos dzīvē. Tur laikam ir neatgriezeniski toksiski galvas smadzeņu bojājumi," skaidroja Siliņa.

 

Lai cīnītos ar narkotisko vielu izplatību, Liepājas mācību iestādēs notikuši ne tikai policijas reidi, bet arī kārtībsargu lekcijas par narkotiku kaitīgumu. Policija arī šogad dosies reidos uz Liepājas mācību iestādēm, ar apmācītiem suņiem meklējot narkotiskās vielas. Reidu laiks atklāts netiek.

 

 

 

atpakaļ