Vecākas aptaujas

Latvijas ārstiem par savām tiesībām ir jādomā vairāk

10.06.2019

Latvijas ārstiem vairāk jādomā par savām tiesībām, Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) starpdisciplinārā konferencē sacīja viens no biedrības dibinātājiem, reanimatologs Ivars Krastiņš.

Viņš norādīja, ka Latvijā trūkst organizācijas, kura pietiekoši aizstāvētu ārstu intereses. Krastiņš uzskata, ka LĀB ārstu intereses neaizstāv pietiekoši.

Krastiņš kritizēja LĀB par to, ka biedrība nav paudusi savu viedokli par publiski izskanējušo informāciju, ka Valmieras rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret četrām ārstniecības personām. Krastiņš norādīja, ka šīs ziņas zemteksts ir skaidrs - ļaunie ārsti nodoti tiesai, tomēr tas neesot tik vienkārši.

Krastiņš norādīja, ka gadu gaitā ārsta profesija būtiski mainījusies, turklāt tā saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, piemēram, cilvēkresursu trūkumu. Nākamgad Eiropā trūks miljons ārstniecības personu, piebilda ārsts.

Vienlaikus Krastiņš sacīja, ka agrāk ārstam bija informācijas un zināšanu monopols, tomēr mūsdienās tā vairs nav, jo pacientiem ir brīva pieeja internetam, kurā var atrast visu nepieciešamo informāciju par dažādām slimībām un to ārstēšanu.

Vēl Krastiņš norādīja, ka mūsdienās arvien pieaug komandas darba nozīme. LĀB dibinātājs uzskata, ka Latvijā nereti šīs sadarbības starp kolēģiem pietrūkst, jo tiekot meklēts galvenais, kaut arī labu rezultātu sasniegšanai visi komandas locekļi ir vienlīdz svarīgi.

Kā ziņots, šonedēļ Rīgā notiek Latviešu ārstu forums, kas veltīts I Vispasaules latviešu ārstu kongresam. Kongress, kas notika 1989.gadā, kļuva par vienu no neatkarīgās Latvijas medicīnas attīstības stūrakmeņiem. Latviešu ārstu forumu rīko LĀB sadarbībā ar Latvijas Medicīnas fondu, aicinot izvērtēt Latvijas medicīnā pēdējos 30 gados sasniegto un iezīmēt nākotnes attīstības iespējas veselības aprūpē un medicīnas zinātnē.

atpakaļ