Jaunie mediķi smeļas pieredzi "Piejūras slimnīcā"

27.03.2012

Starptautiskās studentu apmaiņas programmas ietvaros šonedēļ Liepājā ieradušies 14 jaunie mediķi no visas Eiropas.

Vakar „Piejūras slimīcā” ar onkoloģiskās klīnikas darbību iepazinās medicīnas māsas no Grieķijas – Sofia Matmioudaki un Erinda Biba.

Sofia strādā onkoloģiskajā klīnikā Atēnās, tādēļ interesējās par mūsu valstī piedāvātām vēža skrīninga programmām, valsts apmaksātiem pakalpojumiem onkoloģisko slimnieku ārstēšanā, savukārt Erindas uzmanība vairāk tika vērsta uz rehabilitācijas pasākumiem, jo pati specializējusies tieši šajā jomā.

Vakar viešņas no Grieķijas un Rīgas Stradiņu Universitātes 2. kursa studenti Aļina Hmeļņicka un Ruslans Šveds izmantoja Onkoloģiskās klīnikas vadītājas Annas Krilovas doto iespēju iepazīties ar visu klīnikā pieejamo pakalpojumu spektru – sākot ar vēža diagnosticēšanu un skrīninga izmeklējumiem līdz operāciju veikšanai un paliatīvo aprūpi.

Ar lielu interesi jaunie mediķi aplūkoja citoloģijas laboratorijā vēžu šūnas, kā arī izvaicāja dr. Štāli par izmeklējumu nepieciešamību, lai noteiktu pareizo ārstēšanās kursu. Kā uzsvēra dr.Štāle, nereti viens ārstēšanās kurss izmaksā vairāk kā 20 tūkstošus latu, tādēļ ļoti svarīgi precīzi pamatot konkrēto medikamentu nepieciešamību, lai cīnītos ar vēzi izraisošām šūnām.

Ar pieredzes apmaiņu „Piejūras slimnīcā” jaunie mediķi bija ļoti apmierināti. Liels pārdzīvojums bija klātienē vērot, kā mūsu mediķi strādā operācijas zālē, kādas modernas tehnoloģijas pielieto operācijas gaitā.

„Šī ir ļoti jauka, mīlīga klīnika. Tanī pat laikā aprīkojuma ziņā neatpaliek no mūsu lielās klīnikas Atēnās. Vienīgā atšķirība, ka jūsu ārstu palīgiem ir atvēlēts daudz mazāk laika, lai praktizētos mācību laikā. Pie mums ir 6 mēnešu prakse, un tikai tad varam uzsākt darbu kā medicīnas māsas”, tā Sofia Matmioudaki dalījās iespaidos par redzēto.

Dace Gruntmane,

"Piejūras slimnīcas" sabiedrisko attiecību speciāliste.