Ēnas pa pēdām Piejūras slimnīcā.

14.02.2012
Trešdien, 15. februārī Latvijā plaši tiek atzīmēta Ēnu diena. Tās ietvaros skolēni viesojas arī Piejūras slimnīcā

Onkoloģiskās klīnikas vadītājas Annas Krilovas darbam šodien seko 5. vidusskolas 11. klases skolniece Annija Ambrēna.

„Kāpēc izvēlējāties iepazīties ar darbu onkoloģijā, tik smagā medicīnas nozarē?” jautāju skolniecei.

„Mani tas interesē tīri personisku iemeslu dēļ. Arī manā ģimenē bija onkoloģiskas saslimšanas gadījums. Zinu, ko tas nozīmē no pacienta un ģimenes locekļu skata punkta. Ļoti vēlējos vairāk uzzināt, kā strādā ārsti, māsas tieši onkoloģijā. Vēl nezinu, vai mana izvēle būs saistīta ar šo profesiju, tādēļ šī diena, pavadīta kopā ar Onkoloģijas klīnikas vadītāju, varētu man palīdzēt izdarīt savu izvēli,” stāsta Annija.

Rīt Piejūras slimnīcā viesosies 6. vidusskolas 7. klase, lai iepazītu darbu slimnīcā.

„Bērniem jāredz, kā slimnīca funkcionē kopumā. Nereti par mūsu slimnīcu ir biedējošs viedoklis, jo ārstniecības specifika tiešām ir smaga. Tanī pat laikā jau sen piedāvājam iedzīvotājiem dažādus pakalpojumus – sākot ar asins analīžu noņemšanu un beidzot ar dažādiem diagnostiskajiem izmeklējumiem. Vēl gribu runāt ar skolniekiem par veselīga dzīves veida nozīmīgumu, par izvairīšanos no dažādām atkarībām, slimību profilakses pasākumu nepieciešamību,” par rītdienas plāniem informē Anna Krilova.

Kā liecina iepriekšējā pieredze, organizējot Ēnas dienas, tā ir lieliska iespēja jauniešiem izzināt medicīnas personāla darba specifiku, nereti dzēst ikdienā izveidojušos stereotipus.

VSIA "Piejūras slimnīca"
sabiedrisko attiecību speciāliste