Circene: „ „Piejūras slimnīca” ir paraugs valstī.”

29.08.2012

Vakar, 29. augustā veselības ministre Ingrīda Circene Liepājas vizītes ietvaros apmeklēja VSIA „Piejūras slimnīca”.

Slimnīcas valdes un administrācijas pārstāvji informēja ministri par ES ERAF projekta realizācijas gaitu, kā arī slimnīcas tālākas attīstības plāniem un nepieciešamajiem ieguldījumiem, lai tos īstenotu.

„Piejūras slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks sarunā lūdza ministres atbalstu, lai turpmāk uzņēmuma peļņa nebūtu jāatgriež valstij kā dividendes, bet to varētu novirzīt uzņēmuma materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai.

„Iznāk absurdi, ka mēs savu nopelnīto naudu atdodam valstij, bet pēc tam lūdzam papildus finansējumu, lai varētu nopirkt jaunu medicīnas aparatūru vai veikt investīcijas infrastruktūrā,” savu viedokli argumentēja Aigars Puks.

2011. finanšu gadu slimnīca noslēdza ar vairāk kā 100 tūkstoš latu lielu peļņu, no kuras 90% - 97 073, 10 LVL samaksāja valstij dividendēs.

Viskarstākās diskusijas izvērsās par ambulatoro un diagnostikas kvotu nepietiekamību.

„Mēs esam gatavi sniegt augstvērtīgu pakalpojumu onkoloģijā un psihiatrijā daudz lielākā apjomā kā to paredz šogad piešķirtās kvotas, īpaši tas attiecas uz ambulatorajiem un diagnostikas pakalpojumiem. Pacientu skaits, diemžēl, nesarūk, gluži otrādi – vērojams pieaugums abās mūsu klīnikās” situāciju skaidroja valdes locekle, Onkoloģiskās klīnikas vadītāja Anna Krilova.

Ministre solīja izvērtēt esošo situāciju, taču uzsvēra, ka kopumā valsts kvotas palielināt nevarēs, tādēļ, plānojot nākošā gada valsts pasūtījumu, uzmanīgi jāskatās, vai nav iespējams tās saprātīgi pārdalīt.

„Mans redzējums – kvalitāte ir pamatā jebkuram pakalpojumam, ko veselības aprūpē apmaksā valsts. Tas ir pamata nosacījums, lai vērtētu kvotu pārdali,” uzsvēra Ingrīda Circene.

Ministre interesējās, kā attīstās garīgās veselības aprūpe Psihiatriskās klīnikas dienas stacionārā un ambulatorā daļā, vai samazinās ilglaicīgo pacientu skaits stacionārā.

Psihiatrija klīnikas vadītāja vietas izpildītājs Andrejs Krieviņš atzīmēja, ka ES ERAF projekta ietvaros veiktā klīnikas renovācija dos iespējas ne tikai uzlabot kvalitāti pacientu aprūpē šajā jomā, bet arī palielināt aprūpējamo pacientu skaitu.

„Lai izrakstītu pacientus no stacionāra, kas šeit uzturas gadiem, saskaramies ar divām problēmām – ilgstoši jāgaida brīvas vietas valsts pansionātos, kas varētu pārņemt tālāko slimnieku aprūpi, kā arī rīcībspējīgo pacientu nevēlēšanās pārcelties uz pansionātiem. Bez viņu rakstiskas piekrišanas nevaram tālāk risināt šo problēmu,” skaidro Andrejs Krieviņš.

Vizītes noslēgumā ministre dalījās iespaidos par redzēto slimnīcā:

„ „Piejūras slimnīca” ir paraugs valstī, kas tiešām efektīvi strādā. Protat savu nopelnīto, kā arī ES naudu labi apsaimniekot, par to paldies valdei! Labs darbs padarīts! Onkoloģija un garīgās veselības aprūpe nav tās vieglākās medicīnas nozares, jums ir dubulta atbildība – ne tikai veiksmīgi saimniekot, bet prast nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu, lai pacienti ir apmierināti.

Šogad „Piejūras slimnīcai” piešķirts papildus finansējums vairāk kā 37 tūkstošu latu apjomā diagnostikai, izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, kā arī papildus līdzekļi no prioritārajām programmām onkoloģijā. Tas dos iespēju līdz gada beigām sabalansēt finanses un stabili strādāt.

Visus pacientus vēlos mudināt – ir jānāk un jāveic diagnostika, ja veselībai radušās problēmas!”

Veselības ministre Ingrīda Circene atvadoties solīja ierasties „Piejūras slimnīcā”, kad būs pabeigta Psihiatrijas klīnikas renovācijas 1. kārta.

Materiālu sagatavoja Dace Gruntmane, sabiedrisko attiecību speciāliste.