Būvnieki apseko renovējamo objektu „Piejūras slimnīcā”

20.06.2012

Trešdien, 20. jūnijā visi ieinteresētie būvnieki tika aicināti iepazīties ar renovējamo objektu „Piejūras slimnīcā”, lai saņemtu papildus informāciju un novērtētu situāciju klātienē. Interesi par objekta apsekošanu izrādīja trīs būvniecības uzņēmumi – SIA „EBS”, SIA firma „UPTK” un SIA „LCS BŪVNIEKS”.

Kā pastāstīja projekta vadītājs Aigars Rauda, būvnieki bija iedziļinājušies projektā un tikšanās laikā uzdeva iepriekš pārdomātus jautājumus:

„Nenoliedzami, būvniecības gaitā var atklāties savi „ zemūdens akmeņi”, jo jārēķinās, ka renovējamās telpās ir slimnieku palātas. Mēs nevarējām blakus slimnieku gultām uzlauzt grīdas, lai pilnībā nokonstatētu esošo situāciju, taču esam centušies projektā paredzēt un iekļaut maksimāli visus darāmos darbus”.

Būvniekus interesēja darba organizācija, jo projekta gaitā jārēķinās ar telpu atbrīvošanu un pacientu pārvietošanu. „Piejūras slimnīcas” personāls ir rūpīgi pārdomājis optimālās iespējas, lai būvnieku darbs netiktu lieki sarežģīts un neciestu slimnīcas pacientu apkalpošanas kvalitāte. Šī iemesla dēļ būvniecība plānota 4 kārtās, renovētās telpas nododot ekspluatācijā pakāpeniski.

Kā jau iepriekš ziņots, 8. jūnijā VSIA „Piejūras slimnīca” izsludināja iepirkumu slimnīcu ēku un savienojošā koridora renovācija projektā „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Piejūras slimnīca” Psihiatriskajā klīnikā, paaugstinot veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti”.

13. jūlijā pulksten 11.00 paredzēts atvērt iesniegtos pieteikumus būvniecībai, tos izvērtēt un tad jau slēgt līgumu par būvdarbu veikšanu.

Uzziņai:

2011.gada 26. augustā parakstīts līgums par Eiropas Savienības fonda projekta „Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību ” Piejūras slimnīca” Psihiatriskajā klīnikā, paaugstinot veselības pakalpojumu kvalitāti un izmaksu efektivitāti” īstenošanu un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma piešķiršanu.

Objekts pilnībā jānodod ekspluatācijā līdz 2013. gada 30. augustam.

Projekta kopējās izmaksas LVL 1 334 717,97, t.sk.:

• atbalsts summa (ERAF līdzfinansējums) - 84,21% no attiecināmajām izmaksām, nepārsniedzot LVL 1123 965, 99
  • privātais finansējums, ko nodrošina saņēmējs- 15,79% no attiecināmajām izmaksām, t.i., LVL 210 751,98