Ārsti divas dienas mācīsies "Piejūras slimnīcā"

06.02.2012

Trešdien, 8. februārī „Piejūras slimnīcā” 17 ārsti un ārstu palīgi no Liepājas, Liepājas rajona, Kuldīgas un Aizputes uzsāks divu dienu apmācības kursu programmā „Psihisko un uzvedības traucējumu agrīna diagnostika primārajā veselības aprūpē”, kas tiek atbalstīts no Eiropas sociālā fonda. Kursus organizē Latvijas Ārstu biedrība.

Kā pastāstīja šīs mācību programmas koordinatore Inga Kanasta-Zabarovska, liepājnieki ir čakli kursu apmeklētāji. „Pieteikušies ir ne tikai ģimenes ārsti, bet arī LRS strādājošie, jo apmācības, kaut arī nosaukumā ietver "ambulatoro praksi", ir noderīgas jebkuram ārstam”.

„Programmas realizēšanas nosacījumi nosaka, ka praktiskajām nodarbībām jānotiek atbilstoša profila ārstniecības iestādē”, turpina Inga Kanasta- Zabarovska, „un tādu Latvijā nav daudz. Piejūras slimnīcas vadība un personāls ir ļoti atsaucīgi. Praktiskās nodarbības vadīs šīs slimnīcas pieredzējusī ārste Jeļena Žemaite-Dziceviča, un ar sadarbību esam ļoti apmierināti”.

Savukārt Piejūras slimnīcas ārste - psihiatre Jeļena Žemaite-Dziceviča uzsvēra, cik svarīgi pārrunāt visas problēmas, kas pastāv starp ārstiem- psihiatriem un primārās aprūpes mediķiem.”Saņemot pacienta nosūtījumu, nereti mums trūkst informācijas, lai iespējami ātri varētu uzsākt ārstēšanas procesu. Pieļauju, ka arī ģimenes ārsti vēlas plašāku informāciju no mums – kādus pakalpojumus varam piedāvāt, kādas ārstniecības metodes, nereti netradicionālas, izmantojam savā darbā. Informācijas apmaiņa un praktiskas nodarbības ir ļoti rezultatīvas turpmākajai sadarbībai.”

Teorētiskās nodarbības vadīs Dr. Sandra Pūce, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra filiāles "Veldre" vadītāja.