A.Puks: „Sagaidāmais rezultāts būs tā vērts!”

07.06.2012

Ceturtdien, 7. jūnijā notika VSIA „Piejūras slimnīca” kārtējā valdes sēde, kurā tika izskatīti saimnieciska rakstura jautājumi, kā arī lemts par naudas balvu piešķiršanu uzņēmuma darbiniekiem.

Pēc valdes sēdes sarunājos ar valdes priekšsēdētāju Aigaru Puku.

Veselības ministre Ingrīda Circene apliecina, ka tuvāko nedēļu laikā veselības nozare saņems papildus vairāk kā 10 miljonus latu, kā arī aicina šo naudu novirzīt darba algu paaugstināšanai. Vai tas nozīmē, ka „Piejūras slimnīcas” medicīnas personāla algas gaida pozitīvas pārmaiņas?

- Jāsāk ar to, ka mūsu slimnīca no šī papildus finansējuma nesaņem neko. Tas pirmkārt. Otrkārt, mums ir VM apstiprināts šī gada budžets, kurā darba algu palielinājums nebija iespējams, tādēļ arī netika plānots.

Es viennozīmīgi esmu par darba algu palielinājumu, taču šobrīd neredzu iespēju esošā budžeta ietvaros to īstenot. Visticamāk par šo jautājumu varēsim runāt, kad tiks plānots nākošā gada budžets, kad būs skaidrība, vai un par cik palielināsies Valsts maksājumi par mūsu slimnīcā sniegtajiem pakalpojumiem. Ļoti ceru, ka ministre saprot - medicīnas personāla algas ir svarīgs komponents pakalpojuma pašizmaksas aprēķinā. Ja vien vārdiem sekos adekvāta Valsts samaksa par sniegtajiem pakalpojumiem, varēsim konkrēti rēķināt, par cik paaugstināt darba algas medicīnas personālam.

Atgriežoties pie šodienas valdes sēdē lemtajiem jautājumiem, tad, izanalizējot šī gada 1. ceturkšņa darba rezultātus – tie ir labi, esam mācējuši strādāt ar neplānotu peļņu, valde nolēma darbiniekiem piešķirt naudas balvas no līdzekļiem, kas iegūti slimnīcai sniedzot pacientiem maksas pakalpojumus. Šīs naudas balvas, lai arī nelielas, tomēr ir valdes pateicība par sekmīgu veikumu.

Šodien izskatījāt arī saimnieciskas dabas jautājumus?

- Jā. Esmu jau runājis par nepieciešamību uzlabot personāla darba apstākļus un pakalpojuma kvalitāti pacientiem, kurā bez ārstniecības ietilpst arī virkne sadzīvisku apstākļu.

Lielu atspērienu mums sniegs ERAF projekts, kura ietvaros tūlīt sludināsim iepirkumu jau par celtniecības darbiem, bet ir lietas, kas mums būs jāsakārto pašu spēkiem.

Šodien valde apstiprināja plānus jumtu seguma nomaiņai un telpu projektēšanai jaunai virtuvei. Nav pieņemami, ja lietus laikā personālam jāskraida ar dažāda izmēra traukiem, lai savāktu ūdeni, kas ieplūst telpās pa cauriem jumtiem.

Pēdējā laikā tika saņemtas vairākas sūdzības par virtuves darbu. Labosim situāciju un, cerams, ka gada beigās virtuve varēs sākt strādāt jaunās, izremontētās un visām prasībām atbilstošās telpās.

Lieli un apjomīgi remonta darbi rada arī lielas neērtības gan personālam, gan pacientiem. Vai slimnīca spēs nodrošināt pakalpojumus ierastā apjomā?

- Jā. Esmu pārliecināts, ka mūsu kolektīvs ir gatavs pārvarēt šīs grūtības un pacienti no tā necietīs. Sākusies vasara, tradicionāli tas ir atvaļinājuma laiks, tādēļ novēlu visiem saviem darbiniekiem labi atpūsties, uzkrāt spēkus, lai varam kopīgiem pūliņiem īstenot iecerēto, jo sagaidāmais rezultāts būs tā vērts!

Sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane